Trwa ładowanie...
d3a2d5f
cbos
23-03-2007 11:50

32% polskich gospodarstw domowych dotkniętych bezrobociem

W co trzecim gospodarstwie domowym (32%) ktoś jest bezrobotny, szuka pracy i byłby gotów podjąć ją w najbliższym czasie - wynika z marcowego sondażu CBOS. W ciągu ostatnich pięciu lat niemal połowa (46%) gospodarstw domowych została dotknięta bezrobociem.

d3a2d5f
d3a2d5f

Niemal co czwarty ankietowany przez CBOS (24%) przyznaje, że wprawdzie ma teraz pracę, ale był bezrobotny w przeszłości (16% przez krótki czas, a 8% - przez dłuższy).

Z analiz przeprowadzonych przez CBOS wynika, że społeczny zakres bezrobocia zależy od przyjętych kryteriów tego zjawiska. Najwięcej jest w Polsce osób mających subiektywne poczucie, że są bezrobotne - to prawie co siódmy badany (15%).

Mniej jest respondentów, którzy, uznając się za bezrobotnych, rejestrują się w urzędzie pracy (9%) lub podejmują kroki, by znaleźć pracę, i są gotowi rozpocząć ją w najbliższym czasie (8%); najmniej zaś tych, którzy jako bezrobotni rejestrują się w urzędzie pracy, poszukują pracy i gotowi są szybko się zatrudnić (6%).

Badanie przeprowadzono w daniach 2-5 marca 2007 roku na liczącej 931 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

d3a2d5f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a2d5f