Trwa ładowanie...
francja

48 polskich robotników bez wynagrodzenia we Francji

Grupa 48 robotników z Polski, zatrudnionych
na budowie w miejscowości Eyne na południowym zachodzie Francji,
od dwóch i pół miesiąca nie dostaje wynagrodzenia - poinformowała agencja France Presse. Od tygodnia Polacy pozostają na
utrzymaniu lokalnych władz.

Share
48 polskich robotników bez wynagrodzenia we Francji
Źródło: AFP
di57f3a

Wójt Eyne Alain Bousquet zdecydował o zapewnieniu Polakom wyżywienia po tym, jak we wtorek przyszła do niego delegacja robotników i wspierających ich związkowców.

_ To rozwiązanie w nagłych przypadkach _ - wyjaśnia wójt, który oczekuje, że koszty wyżywienia Polaków ureguluje pracodawca.

AFP nie podaje, jak firma zatrudniła Polaków.

di57f3a

Według przedstawiciela związków Thierry'ego Labelle'a, żaden z Polaków nie mówi po francusku: _ pracowali na budowie dwóch obiektów turystycznych. Dwudziestu innych robotników, z których dwunastu otrzymało wynagrodzenie, wróciło do Polski. _

_ Polacy są bardzo zmartwieni. Nie skarżą się, ale z powodu braku tłumacza mają poczucie, jakby zostali całkowicie porzuceni _ - mówi Jean-Louis Crouzet, kierownik restauracji, w której stołują się Polacy.

Francja przyjmuje liczną grupę pracowników sezonowych z Polski, zatrudnianych głównie w rolnictwie. Ich liczbę ambasada RP we Francji ocenia na 7 tysięcy, a francuskie źródła związkowe - na 22 tysiące.

di57f3a

Podziel się opinią

Share
di57f3a
di57f3a