Trwa ładowanie...
d3dpx0k
d3dpx0k

4fun Media: Środki z emisji obligacji zabezpieczeniem planów rozwojowych

Warszawa, 23.10.2014 (ISBnews) - Pozyskanie środków z emisji obligacji ma dla 4fun Media być zabezpieczeniem planów rozwojowych na kolejne lata przy spodziewanej stabilizacji na rynku telewizji muzycznych, poinformowała agencję ISBnews prezes grupy Ewa Czekała.
Share
d3dpx0k

"Spółka podjęła decyzję, aby wyemitować obligacje, które stanowić mają zabezpieczenie naszych planów rozwojowych na kolejne lata. Powinna temu sprzyjać stopniowa stabilizacja na rynku telewizji muzycznych" - powiedziała ISBnews Czekała.

Wcześniej wskazywała, że 4Fun Media będzie nadal dążyć do dywersyfikacji źródeł przychodów poprzez nowe rozwiązania technologiczne, uruchomienie radia oraz plany akwizycyjne.

Wczoraj zarząd spółki podjął uchwałę w sprawie emisji obligacji 3-letnich o wartości do 6 mln zł. Obligacje mają być oferowane w trybie publicznym na podstawie opublikowanego memorandum informacyjnego.

d3dpx0k

Środki pozyskane z emisji mają zostać przeznaczone na cele korporacyjne, w szczególności na działania marketingowe związane z umocnieniem pozycji spółki na rynku telewizyjnym i mediów cyfrowych, ewentualne przejęcie podmiotów dywersyfikujących obecne źródła przychodów oraz zasilenie kapitału obrotowego. Oferującym obligacje będzie Dom Inwestycyjny Investors.

Oferta ma zostać przeprowadzona w terminie ustalonym wspólnie z oferującym. W przypadku dojścia emisji do skutku, obligacje będą przedmiotem ubiegania się o wprowadzenie do obrotu na Rynku ASO Catalyst.

Obligacje będą oprocentowane według stałej stopy procentowej w wysokości 8% w stosunku rocznym. Odsetki od obligacji wypłacane będą z dołu w okresach co 3 miesiące. Obligacje mają zostać zabezpieczone zastawem rejestrowym ustanowionym na udziałach w spółce zależnej Program sp. z o.o.

Grupa kapitałowa 4Fun Media prowadzi działalność na rynku mediów telewizyjnych i cyfrowych. Do grupy należą kanały muzyczne 4Fun.tv, TV.DISCO i mjuzik.tv oraz spółka Program, która zajmuje się kompleksowym wsparciem sprzedaży i dystrybucji kanałów telewizyjnych na rynku polskim. 4fun Media dysponuje własną, interaktywną platformą telewizyjną, która umożliwia emisję kontentu video w różnych formatach (telewizja, telefonia komórkowa, platformy IPTV, internet, VoD) oraz tworzenie innowacyjnych produktów i rozwiązań technologicznych, przystosowanych do cyfrowych kanałów dystrybucji.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d3dpx0k

Podziel się opinią

Share
d3dpx0k
d3dpx0k