Trwa ładowanie...
dbhjolt
chiny

5-letni kontrakt z chińskim Minmetals Corp. wart 3,5 mld dol.

Prezes KGHM Herbert Wirth powiedział we wtorek PAP, że zawarty tego dnia w Pekinie kontrakt ramowy na lata 2012-2016 z chińską firmą China Minmetals Corporation wart jest około 3,5 mld dolarów.

Share
dbhjolt

- Jest to umowa handlowa na pięć lat, której przedmiotem jest sprzedaż naszego głównego produktu, jakim jest miedź katodowa w ilości 100 tys. ton rocznie plus opcja, która będzie zawierana co roku - powiedział PAP w Pekinie Wirth.

- Wartość tej umowy w dzisiejszych warunkach wynosi 700 mln dolarów rocznie przychodów dla KGHM, a jeżeli rozciągniemy to na pięć lat, to opiewa ona na ok. 3,5 miliarda - podkreślił.

W rozmowie z polskimi dziennikarzami Wirth zauważył, że KGHM "na rynku chińskim funkcjonuje od kilkunastu lat, a dzisiaj to jest przede wszystkim następny kontrakt na kolejne pięć lat". Sprecyzował, że wtorkowy kontrakt jest "kontynuacją tej umowy, która kiedyś zapadła; dzisiaj zaś jest zawarta na nowo".

Prezes KGHM mówił też o drugiej umowie związanej z organizacją corocznego forum ekonomicznego polsko-chińskiego, któremu KGHM i China Minmetals chcą patronować. - Chcemy, żeby co roku - raz w Polsce, raz w Chinach - odbywało się takie forum gospodarcze z przewodnią myślą i być może w 2012 r. będzie to energetyka odnawialna - powiedział Wirth.

Dodał, że dzięki tej umowie, polskie i chińskie firmy, które się interesują jakimś obszarem, widząc możliwość kooperacji, będą mogły zacieśniać wzajemne relacje.

Z Pekinu Karolina Cygonek

dbhjolt

Podziel się opinią

Share
dbhjolt
dbhjolt