ycipk-4bi7ty

500+ dla seniora. Jeszcze w tym roku możesz dostać 1500 zł

O 500+ dla osób z niepełnosprawnościami mogą ubiegać się również seniorzy, którzy nie są zdolni do samodzielnej egzystencji lub pobierają zasiłek pielęgnacyjny. Dzięki temu jeszcze w tym roku będą mogli liczyć na 1500 złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Seniorzy jeszcze w tym roku będą mogli liczyć na 1500 złotych dodatku
Seniorzy jeszcze w tym roku będą mogli liczyć na 1500 złotych dodatku (123RF)
ycipk-4bi7ty

O tym, jak seniorzy mogą wnioskować o świadczenie informuje poniedziałkowy "Fakt".

Rozpocząć należy od złożenia wniosku do instytucji, która wypłaca emeryturę lub rentę. Dla większości seniorów będzie to więc ZUS, dla niektórych natomiast - KRUS.

Wnioski będzie jednak można składać dopiero od 1 października.

ycipk-4bi7ty

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Do formularza warto dołączyć orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji. Ten, kto go nie posiada, a ukończył 75 lat i pobiera zasiłek pielęgnacyjny, też ma szansę na dodatek.

ycipk-4bi7ty

Wystarczy, że dołączy dokumentację medyczną albo inne dokumenty, które mogą mieć znaczenie (karta rehabilitacji leczniczej lub zaświadczenie o stanie zdrowia). W takim przypadku ZUS skieruje nas na badania u lekarza orzecznika. Na tej podstawie zostanie wydane orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji.

Pierwsze wypłaty ruszą prawdopodobnie jeszcze w listopadzie. A to oznaczałoby wypłatę 1500 zł jeszcze w tym roku. Warto jednak pamiętać, że pełną kwotę dodatko otrzymają tylko ci, których dochód nie przekracza 1100 zł miesięcznie.

ycipk-4bi7ty

Powyżej tego limitu wprowadzono zasadę złotówka za złotówkę. To oznacza, że gdy ktoś ma dochód 1500 zł, to otrzyma tylko 100 zł dodatku (bo przekracza próg o 400 zł).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4bi7ty

ycipk-4bi7ty
ycipk-4bi7ty