Trwa ładowanie...

500+. Najpóźniej w sierpniu złóż wniosek, żeby otrzymywać świadczenie nieprzerwanie

Aby nadal otrzymywać świadczenie 500+, trzeba złożyć ponownie wniosek. Nowy okres zasiłkowy rozpoczyna się w październiku. Złożenie wniosku najpóźniej w sierpniu gwarantuje, że nie będzie przerwy w wypłacie świadczenia - przypomina minister pracy i rodziny Elżbieta Rafalska.

Share
500+. Najpóźniej w sierpniu złóż wniosek, żeby otrzymywać świadczenie nieprzerwanieŹródło: PAP
d2uvfdw

Złożenie wniosku we wrześniu oznacza, że świadczenie będzie wypłacone do końca listopada z wyrównaniem za październik; złożenie wniosku w październiku oznacza wypłatę do końca grudnia z wyrównaniem za październik i listopad. Jeżeli wniosek zostanie złożony później niż w październiku, to świadczenie będzie wypłacone od miesiąca złożenia bez wyrównania za wcześniejsze miesiące.

- Każde świadczenie jest świadczeniem składanym na wniosek, a więc nie dostaniemy ani wyprawki szkolnej, ani świadczenia 500+, jeżeli nie złożymy wniosku. Wydane decyzje mają ciągłość przez rok kalendarzowy. Zbliża się nowy okres zasiłkowy, który rozpocznie się od 1 października - - powiedziała Rafalska.

Zobacz: Wiceminister: pod koniec roku kolejne uszczelnienie programu 500+

Od 1 lipca wnioski o świadczenie 500+ są przyjmowane przez internet. Tradycjne - papierowe - będzie można składać od 1 sierpnia.

d2uvfdw

- Od 1 sierpnia składamy wnioski na rządowy program "Rodzina 500 plus" w formie tradycyjnej, papierowej, ale nie tylko na ten program, bo możemy również składać na świadczenia rodzinne, na należne świadczenie z funduszu alimentacyjnego. Oczywiście cały czas też funkcjonuje droga elektroniczna. Zasada jest stosunkowo prosta, jeżeli złożymy szybciej wniosek, gmina szybciej wyda decyzję - dodała Rafalska.

Jeśli składamy wniosek drogą elektroniczną, mamy do wyboru trzy kanały: ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, PUE ZUS lub bankowość elektroniczną. Papierowy wniosek ma aż 9 stron. Złożyć będzie go można w Ratuszu, urzędzie dzielnicy, albo ośrodku pomocy społecznej dopiero po 1 sierpnia. Po tym terminie będzie można go również wysłać pocztą

W lipcu - według danych resortu rodziny i pracy - Polacy złożyli ponad milion wniosków o dwa świadczenia: 500+ oraz 300+ (czyli wyprawkę szkolną z programu "Dobry Start").

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2uvfdw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uvfdw
d2uvfdw