Trwa ładowanie...

500 plus dla emerytów. Od października nowe świadczenie

Już w październiku ruszą wypłaty nowego dodatku dla potrzebujących emerytów. Wniosek o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji można już składać w ZUS.

500 plus dla emerytów. Od października nowe świadczenieŹródło: East News, fot: Wojtek Laski/East News
d2lngm5
d2lngm5

500 plus dla emerytów i osób z niepełnosprawnościami początkowo miało przysługiwać tylko osobom pobierającym najniższe świadczenia (935 zł netto).

Skorzystać miało z niego 300 tys. osób, jednak Senat zaakceptował poprawki zgłoszone przez PiS, które podnoszą limit dochodowy z 1100 zł do 1600 zł. Programem zostanie więc objętych łącznie ok. 850 tys. osób.

O "nowe 500 plus" mogą się ubiegać osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji lub pobierające seniorzy po 75. roku życia, pobierający zasiłek pielęgnacyjny.

Zobacz także: Emerytury przedsiębiorców. Oto, ile dostaną, jeśli będą płacić najniższą składkę

500+ świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji ma być wypłacane od października. Żeby dostać świadczenie, trzeba przedstawić w ZUS-ie zaświadczenie lekarskie.

d2lngm5

Aby otrzymać świadczenie uzupełniające, trzeba złożyć wniosek. Można to zrobić w każdej placówce ZUS lub przesłać pocztą. Druk wniosku ESUN możesz pobrać ze strony www.zus.pl, znajdziesz go również w salach obsługi klientów w placówkach Zakładu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2lngm5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lngm5