Trwa ładowanie...

500 plus. Dziś po północy mija ważny termin. Nie daj się zaskoczyć

Złożenie dokumentów o świadczenie 500 plus w listopadzie oznacza, że urzędnicy mają czas na rozpatrzenie wniosków i wypłacenie pieniędzy do końca stycznia 2020 roku.

500 plus. Dziś po północy mija ważny termin. Nie daj się zaskoczyćŹródło: Pixabay.com
dadjvqx
dadjvqx

500 plus. Dziś po północy mija ważny termin. Nie daj się zaskoczyć

Już dzisiaj, 30 listopada, mija wiążący termin składania wniosków w programie "Dobry Start". Przypomnijmy, że do końca września 4,2 mln uczniów otrzymało już 1,27 mld zł.

Oglądaj: 500 plus. Wybory parlamentarne 2019. Cezary Tomczyk zaskakująco o świadczeniu

Z założenia świadczenie o nazwie "Dobry Start" stanowi jednorazowe wsparcie dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny w postaci trzystu złotych. Rodziny ubiegające się o "300+" otrzymają je bez względu na dochód. Samo świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia.

Dzieci uczące się w szkole lub niepełnosprawne, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Począwszy od 2019 roku wsparcie z programu przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych. Wsparcie z programu "Dobry Start" nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

dadjvqx

500 plus. Dziś po północy mija ważny termin. Podstawowe informacje dot. świadczenia

Ubiegać się o 300 zł z programu "Dobry Start" może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub tzw. opiekun faktyczny dziecka. Jednocześnie sam wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Strona Empatia umożliwia szybkie złożenie wniosku "Dobry Start", co stanowi jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań wśród rodziców ubiegających się o przyznanie świadczenia. Wniosek można również złożyć w urzędzie gminy lub miasta , ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie (np. w centrum świadczeń). Wnioski o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej są z kolei przyjmowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

dadjvqx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dadjvqx