Trwa ładowanie...

500 plus. Dziś po północy mija ważny termin. Nie daj się zaskoczyć

Złożenie dokumentów o świadczenie 500 plus w listopadzie oznacza, że urzędnicy mają czas na rozpatrzenie wniosków i wypłacenie pieniędzy do końca stycznia 2020 roku.
Share
500 plus. Dziś po północy mija ważny termin. Nie daj się zaskoczyć
500 plus. Dziś po północy mija ważny termin. Nie daj się zaskoczyćŹródło: Pixabay.com
d4gr8k8

500 plus. Dziś po północy mija ważny termin. Nie daj się zaskoczyć

Już dzisiaj, 30 listopada, mija wiążący termin składania wniosków w programie "Dobry Start". Przypomnijmy, że do końca września 4,2 mln uczniów otrzymało już 1,27 mld zł.

Oglądaj: 500 plus. Wybory parlamentarne 2019. Cezary Tomczyk zaskakująco o świadczeniu

Z założenia świadczenie o nazwie "Dobry Start" stanowi jednorazowe wsparcie dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny w postaci trzystu złotych. Rodziny ubiegające się o "300+" otrzymają je bez względu na dochód. Samo świadczenie przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia.

d4gr8k8

Dzieci uczące się w szkole lub niepełnosprawne, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24. roku życia. Począwszy od 2019 roku wsparcie z programu przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych. Wsparcie z programu "Dobry Start" nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

500 plus. Dziś po północy mija ważny termin. Podstawowe informacje dot. świadczenia

Ubiegać się o 300 zł z programu "Dobry Start" może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub tzw. opiekun faktyczny dziecka. Jednocześnie sam wniosek o świadczenie dla dzieci, które przebywają w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Czytaj też: "500 plus dla emerytów". Co zrobić, żeby otrzymać świadczenie?

d4gr8k8

Strona Empatia umożliwia szybkie złożenie wniosku "Dobry Start", co stanowi jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań wśród rodziców ubiegających się o przyznanie świadczenia. Wniosek można również złożyć w urzędzie gminy lub miasta , ośrodku pomocy społecznej lub innej jednostce wyznaczonej w gminie (np. w centrum świadczeń). Wnioski o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej są z kolei przyjmowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

d4gr8k8

Podziel się opinią

Share
d4gr8k8
d4gr8k8