Trwa ładowanie...
d1f1079

500 plus. Nie przegap terminu na złożenie wniosku, bo stracisz nawet 1500 złotych

Od lipca rodzice mogą ubiegać się o świadczenie również na pierwsze dziecko. Państwo pieniądze wypłaci z opóźnieniem, ale zapewnione jest wyrównanie. Jest jednak jeden haczyk – wyrównania za okres lipiec-wrzesień nie otrzymają rodzice, którzy wniosek złożą w październiku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Każdy, kto przegapi terminy, straci nawet 1500 złotych.
Każdy, kto przegapi terminy, straci nawet 1500 złotych. (iStock.com)
d1f1079

Aby otrzymać wyrównanie świadczenia za okres od lipca do września, rodzice lub opiekunowie muszą złożyć wnioski do końca września – przypomina "Fakt" Szybciej też otrzymają pieniądze – pojawią się na ich koncie do 30 listopada. Jeżeli natomiast wnioski złożyli już w okresie wakacyjnym, to otrzymają świadczenie do 31 października.

Niedotrzymanie terminów niesie za sobą konsekwencje – zapominalscy stracą 1500 złotych od każdego dziecka.

Więcej czasu mają rodzice i opiekunowie, którzy planują ubiegać się o dofinansowanie na wyprawkę. Aby otrzymać 300 złotych od państwa w ramach programu Dobry Start, muszą złożyć wniosek do 30 listopada. Pieniądze otrzymają w przeciągu dwóch miesięcy.

d1f1079

Zobacz także: Sztuczna inteligencja może nas zgubić. Jednak bez niej nie ma mowy o bezpieczeństwie

Wnioski na uczestnictwo w obu programach można złożyć za pośrednictwem portalu Empatia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS, stron internetowych banków, a także w ośrodkach pomocy społecznej.

Od 1 lipca 500+ przysługuje na każde dziecko – bez względu na dochody rodziny. Wcześniej świadczenie na pierwszą pociechę otrzymywały te rodziny, w których dochody nie przekraczały 800 złotych na członka (lub 1200 złotych, jeśli w rodzinie było niepełnosprawne dziecko).

Przeczytaj: Waloryzacja emerytur jest już w projekcie budżetu. Świadczenia będą wyższe

Do udziału w programie Dobry Start jest uprawniony każdy, kto posiada uczące się dziecko, które nie przekroczyło 20. roku życia (lub 24. w przypadku ucznia z niepełnosprawnością). Dochody rodziny nie mają w tym przypadku żadnego znaczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1f1079

Podziel się opinią

Share
d1f1079
d1f1079