Trwa ładowanie...

500 plus. Nie przegap terminu na złożenie wniosku, bo stracisz nawet 1500 złotych

Od lipca rodzice mogą ubiegać się o świadczenie również na pierwsze dziecko. Państwo pieniądze wypłaci z opóźnieniem, ale zapewnione jest wyrównanie. Jest jednak jeden haczyk – wyrównania za okres lipiec-wrzesień nie otrzymają rodzice, którzy wniosek złożą w październiku.

500 plus. Nie przegap terminu na złożenie wniosku, bo stracisz nawet 1500 złotychŹródło: iStock.com
d1vjdxx
d1vjdxx

Aby otrzymać wyrównanie świadczenia za okres od lipca do września, rodzice lub opiekunowie muszą złożyć wnioski do końca września – przypomina "Fakt" Szybciej też otrzymają pieniądze – pojawią się na ich koncie do 30 listopada. Jeżeli natomiast wnioski złożyli już w okresie wakacyjnym, to otrzymają świadczenie do 31 października.

Niedotrzymanie terminów niesie za sobą konsekwencje – zapominalscy stracą 1500 złotych od każdego dziecka.

Więcej czasu mają rodzice i opiekunowie, którzy planują ubiegać się o dofinansowanie na wyprawkę. Aby otrzymać 300 złotych od państwa w ramach programu Dobry Start, muszą złożyć wniosek do 30 listopada. Pieniądze otrzymają w przeciągu dwóch miesięcy.

Zobacz także: Sztuczna inteligencja może nas zgubić. Jednak bez niej nie ma mowy o bezpieczeństwie

Wnioski na uczestnictwo w obu programach można złożyć za pośrednictwem portalu Empatia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS, stron internetowych banków, a także w ośrodkach pomocy społecznej.

d1vjdxx

Od 1 lipca 500+ przysługuje na każde dziecko – bez względu na dochody rodziny. Wcześniej świadczenie na pierwszą pociechę otrzymywały te rodziny, w których dochody nie przekraczały 800 złotych na członka (lub 1200 złotych, jeśli w rodzinie było niepełnosprawne dziecko).

Do udziału w programie Dobry Start jest uprawniony każdy, kto posiada uczące się dziecko, które nie przekroczyło 20. roku życia (lub 24. w przypadku ucznia z niepełnosprawnością). Dochody rodziny nie mają w tym przypadku żadnego znaczenia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vjdxx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vjdxx