Trwa ładowanie...

500 zł na wakacje. Na czym będzie polegał bon turystyczny?

500 zł na wakacje w formie bonu turystycznego ma z założenia wesprzeć turystykę w polskich kurortach i innych popularnych dla podróżnych miejscowościach w kraju. Jak w praktyce może wyglądać świadczenie?

500 zł na wakacje. Na czym będzie polegał bon turystyczny?Źródło: Getty Images
d38us1s
d38us1s

500 zł na wakacje. Na czym będzie polegał bon turystyczny?

- Bon turystyczny będzie emitowany tak jak 500 plus. To będzie 500 zł na każde dziecko do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego - wyjazdów, kolonii, wczasów. Skorzystają na tym polscy przedsiębiorcy świadczący usługi turystyczne - wyjaśniał prezydent.

Czytaj też: Odmrażanie gospodarki. Otwarcie siłowni na jakich zasadach?

500 zł na wakacje - co wiemy?

  • Bon 500 plus na wakacje (jeśli projekt zostanie rozpatrzony pozytywnie) najwcześniej będzie można zrealizować w lipcu.
  • Bon wakacyjny 500 plus z tego roku będzie można wykorzystać do końca 2021 roku
  • Wniosek złożymy ba platformie elektronicznej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Po weryfikacji wniosku dostaniemy kod elektroniczny. Będzie można go wykorzystać przy zamawianiu noclegów, wyżywienia i innych usług wakacyjnych.

500 zł na wakacje. Na czym będzie polegał bon turystyczny?

Wicepremier i minister aktywów państwowych zapowiada złożenie na najbliższym posiedzeniu Sejmu projektu ws. 500 zł na wakacje dla dzieci. Rząd chce przeforsować projekt jeszcze przed wakacjami, zablokować może to Senat. A to sprawiłoby, że bonu przed wyborami nie będzie.

Obejrzyj: Ulga termomodernizacyjna. Można odliczyć w PIT do 53 tys. zł

Przypomnijmy, w ramach kampanii wyborczej prezydent Andrzej Duda zmienił założenia dotyczące bonu turystycznego. Pierwotnie miał opiewać na 1000 zł i być wypłacany pracownikom na etacie. To zmieniono na 500 zł, wypłacane na każde dziecko. - To będzie 500 zł, które trafi do polskich rodzin na każde dziecko, na potrzeby wypoczynku turystycznego - na wyjazdy, kolonie, wczasy - tłumaczył prezydent na początku czerwca.

d38us1s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38us1s