Trwa ładowanie...

500+. Zobacz, co zrobić, jeśli jeszcze nie dostałeś. Można się na to poskarżyć

Opóźniające się czy ewidentnie zapomniane przez urzędników przelewy na konto to podstawa do złożenia skargi na urzędników. Jeśli wniosek złożyłeś w wakacje, a pieniędzy ciągle nie ma, czas działać.

500+. Zobacz, co zrobić, jeśli jeszcze nie dostałeś. Można się na to poskarżyćŹródło: PAP
d4h9pnh
d4h9pnh

W czwartek 31 października mija termin, do którego ośrodki pomocy społecznej powinny wypłacić pieniądze z 500+, dla wnioskujących o to do końca sierpnia.

Jeśli pieniędzy nie ma na twoim koncie, a wnioskowałeś o nie w wakacje, możesz złożyć skargę. To powinno przyspieszyć procedury.

Zobacz także: KGHM i PGE będą współpracować przy projektach fotowoltaicznych

Dokument, jak czytamy w "Fakcie", powinniśmy złożyć do swojego Urzędu Wojewódzkiego. W piśmie trzeba dokładnie opisać sytuację i poskarżyć się na bezczynność urzędników.

W takiej sytuacji Urząd Wojewódzki ma obowiązek zapytać właściwy dla miejsca zamieszkania ośrodek pomocy społecznej o przyczyny opóźnienia. To powinno wywrzeć presję na urzędnikach, bo może skończyć się kontrolą Urzędu Wojewódzkiego.

d4h9pnh

Nawet jeśli dalej będziesz czekać na pieniądze kolejny tydzień czy dwa, może dzięki tej interwencji uda się zapobiec takim sytuacjom w przyszłości.

Przypomnijmy. Zasadnicze zmiany w programie "500+" obejmują m.in. wypłatę świadczenia także na pierwsze dziecko, brak kryterium dochodowego oraz zmiany we wnioskowaniu.

Wnioski w nowym programie "500+" były przyjmowane od 1 lipca br. drogą elektroniczną, natomiast w formie papierowej od 1 sierpnia. Po zmianach dokumenty należy złożyć raz w roku, a świadczenie "500+" może być pobierane na dziecko aż do ukończenia przez nie 18. roku życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4h9pnh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h9pnh