Trwa ładowanie...

5000 rubli z Putinem. Rosyjski bank przeciwny

Rosyjscy parlamentarzyści chcą, by wizerunek Władimira Putina pojawił się na nowych banknotach. Sprzeciwia się temu rosyjski bank centralny.

Share
Podobizna Putina miałaby znaleźć się na banknotach.
Podobizna Putina miałaby znaleźć się na banknotach.Źródło: PAP/EPA, fot: PAP/EPA/MIKHAIL KLIMENTYEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL / POOL, MIKHAIL KLIMENTYEV / SPUTNIK / KREMLIN POOL / POOL
da2qh3u

O ozdobieniu wizerunkiem urzędującego prezydenta nowych banknotów mówił rosyjski parlamentarzysta Siergiej Kałasznikow, pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Polityki Gospodarczej Dumy Państwowej.

Jak twierdzi, umieszczenie twarzy Putina na banknocie 5000 rubli "byłoby logiczne", bo wizerunki przywódców czy innych ważnych postaci pojawiały i wciąż pojawiają się na pieniądzach, nie tylko rosyjskich.

- Powiedziałem, że na banknotach umieszczane są określone symbole danej epoki, danego czasu. Zapytano mnie, co może być teraz na projekcie, zasugerowałem, że nie widzę innego symbolu niż Putin - mówił Kałasznikow w wywiadzie dla RIA Nowosti.

Banknot 1000 zł? Bielecki: nie tak się walczy z szarą strefą

To nie pierwsza propozycja umieszczenia wizerunku Władimira Putina na banknotach.

da2qh3u

W 2017 roku taka propozycja padła ze strony stowarzyszenia na rzecz rozwoju patriotyzmu biznesowego Avanti.

Wtedy dotyczyła ona banknotów o nominale 10 tys. rubli, ale obecnie nie ma takich w obiegu.

Takim propozycjom za każdym razem sprzeciwia się Narodowy bank Rosji, który tłumaczy, że na banknotach nie umieszcza się wizerunków aktywnych polityków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
da2qh3u

Podziel się opinią

Share
da2qh3u
da2qh3u