Trwa ładowanie...

6-latek ma w szkole książki za darmo i obiad za 1 zł

Darmowe podręczniki i obiad za złotówkę - tym kusiły władze Żor (Śląskie) rodziców dzieci w wieku 6 lat, aby posłali swoje pociechy do pierwszej klasy podstawówki, a nie do przedszkola - informuje "Dziennik Zachodni".

Share
6-latek ma w szkole książki za darmo i obiad za 1 zł
Źródło: Thinkstockphotos
d1pi9p3

Darmowe podręczniki i obiad za złotówkę - tym kusiły władze Żor (śląskie) rodziców dzieci w wieku 6 lat, aby posłali swoje pociechy do pierwszej klasy podstawówki, a nie do przedszkola - informuje "Dziennik Zachodni".

Na taką przynętę udało się złapać 66 sześciolatków, które od najbliższego poniedziałku rozpoczną edukację w szkole podstawowej - wylicza gazeta.

Chcieliśmy zachęcić rodziców 6-letnich dzieci do wysłania swoich pociech do szkoły - wyjaśnia Grażyna Cogiel z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta. Jak dodaje, z tej formy wsparcia mogły skorzystać tylko sześciolatki zamieszkałe na terenie Żor i zapisane do tamtejszych szkół.

d1pi9p3

Władzom miasta zależy również na tym, żeby nie było kumulacji 6- i 7-latków w podstawówce w przyszłym roku, kiedy to sześciolatki już obowiązkowo zasiądą w szkolnych ławkach.

- Chcemy tego uniknąć lub ograniczyć przepełnione wówczas klasy pierwsze - tłumaczą urzędnicy, wskazując, że we wrześniu 2014 r. do I klasy trafią prawie dwa pełne roczniki dzieci.

O Żorach było już głośno w tym tygodniu, gdy media podały, że będzie to pierwsze miasto w Polsce, które wprowadzi bezpłatną komunikację miejską.

d1pi9p3

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pi9p3
d1pi9p3