Trwa ładowanie...
d3vofdr
ing

60 tysięcy klientów ING z kartą zbliżeniową

ING Bank Śląski wydał już 60 tysięcy kart Maestro zbliżeniowych oferowanych do konta osobistego.
Share
d3vofdr

Są one wygodnym i bezpiecznym sposobem na małe zakupy. W tegoroczne lato będą także doskonałym środkiem płatności na dwóch największych festiwalach muzycznych w Polsce.

ING Bank Śląski wydał już 60 tysięcy sztuk karty Maestro zbliżeniowej w okresie 3 miesięcy od wprowadzenia jej do oferty. Zainteresowanie oferowanymi przez Bank kartami zbliżeniowymi cały czas rośnie. Zamawiają je nie tylko nowi klienci, ale także dotychczasowi posiadacze kont. Każdego dnia otrzymuje je średnio 500 osób. Zauważyliśmy, że sięgają po nie chętnie także osoby starsze, choć oczywiście największym powodzeniem cieszą się one wśród ludzi młodych – powiedział Roman Jędrkowiak, odpowiedzialny za marketing w ING Banku Śląskim.

Karta zbliżeniowa ING umożliwia dokonywanie transakcji w sklepach i punktach oznaczonych logo Maestro Paypass - są to obecnie Coffee Heaven, Empik, a także McDonalds i Multinkino. Liczba punktów akceptujących karty zbliżeniowe stale rośnie. W tegoroczne lato czytniki kart zbliżeniowych pojawią się w punktach usługowych i handlowych największych polskich festiwali: Heineken Open'er Festival w Gdyni oraz Coke Live Music Festival w Krakowie. Dzięki temu posiadacze kart Maestro zbliżeniowych, w tym także ING Banku Śląskiego, będą mogli dokonywać transakcji bez potrzeby wymiany gotówki na festiwalowe bony towarowe.

d3vofdr

Karta płatnicza do konta osobistego w technologii zbliżeniowej jest bezpiecznym i wygodnym sposobem na małe zakupy. W odróżnieniu od standardowych transakcji stykowych, transakcje zbliżeniowe nie wymagają włożenia karty z chipem do terminala lub przeciągnięcia paska magnetycznego. Nie wymagają też potwierdzenia transakcji kodem PIN czy podpisem. Wystarczy zbliżyć kartę do czytnika.

W Polsce transakcje zbliżeniowe są dokonywane do wysokości 50 zł. W ramach promocji trwającej do 30 września br., klienci ING Banku korzystający z karty Maestro zbliżeniowej otrzymają zwrot 50% wartości pierwszej transakcji bezstykowej.

Przypomnijmy, że karta Maestro zbliżeniowa ING Banku Śląskiego posiada wszystkie obecne funkcjonalności debetowej karty płatniczej Maestro wydawanej do konta osobistego. Kartą tą można:

  • dokonywać płatności również potwierdzanych kodem PIN lub złożeniem podpisu, czyli tak jak „zwykłą” kartą płatniczą do konta osobistego,
  • sprawdzić saldo rachunku w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz w bankomatach sieci Euronet.
  • wypłacać gotówkę w punktach handlowo-usługowych oznaczonych logo Cashback,
  • wypłacać gotówkę z bankomatów,
  • wpłacać gotówkę we wpłatomatach ING Banku Śląskiego.
d3vofdr

Klienci mogą zdecydować się na karty zbliżeniowe ze standardowym wizerunkiem lub zamówić kartę ze zindywidualizowanym wizerunkiem na awersie, np. zdjęciem wybranym z galerii Moja Karta ING lub własnej kolekcji.

Bank nie pobiera opłaty za wydanie karty. Nie jest pobierana również miesięczna opłata za jej użytkowanie, gdy klient dokonuje kartą transakcji bezgotówkowych, w tym zbliżeniowych, na kwotę minimum 100zł w miesiącu.

d3vofdr

Podziel się opinią

Share
d3vofdr
d3vofdr