Trwa ładowanie...

8 sposobów na dobrą atmosferę w pracy

Wszyscy wiemy jak ważne jest budowanie relacji w życiu osobistym. Bez rodziny i przyjaciół żyć się nie da. Ta sama zasady dotyczy życia zawodowego. Jeśli chcemy odnieść sukces w pracy, trzeba wspierać i szanować swoich współpracowników. Dobra atmosfera spowoduje, że życie biurowe stanie się przyjemniejsze.
Share
8 sposobów na dobrą atmosferę w pracy
Źródło: Thinkstock
d3i0y1v

Bądź przyjazny

Nasza reputacja nie zależy wyłącznie od jakości naszej pracy. Postawa jaką reprezentujemy wobec otoczenia ma również ogromne znaczenie. Uśmiechanie się i bycie życzliwym to proste sposoby na zaskarbienie sobie sympatii innych. Przyjazne gesty, takie jak otwieranie drzwi, czy przytrzymanie windy dla współpracowników, z pewnością zaowocują. Ludzie chcą pracować z tymi, których lubią.

Oferuj pomocną dłoń

Na pewno miło jest odpocząć i zrelaksować się pomiędzy wykonywanymi obowiązkami. Nie wszyscy jednak mogą pozwolić sobie na przerwę. Są zbyt zajęci. Nie zaszkodzi spytać czy kolega nie potrzebuje pomocy. Gest na pewno nie będzie zapomniany, a przy okazji zaskarbimy sobie jego życzliwość.

d3i0y1v

Wykonuj niechciane prace

No cóż, nie zawsze będzie to wyśniona praca, ale czasem warto się poświecić i wykonać coś, czego nikt nie chce się podjąć. Zapunktujemy nie tylko u szefa. Współpracy będą nam bardzo wdzięczni.

Odkładaj wszystko na miejsce

Sprzątanie po sobie zawsze należało do dobrego tonu. W domu czy w pracy. Życie staje się prostsze kiedy wszystko jest poukładane. Osoby sprzątające po sobie nie tylko zyskują szacunek kolegów, ale też ich praca staje się prostsza.
Badanie przeprowadzone przez Robert Half International, pokazało, że bałaganiarstwo było wymienione jako najbardziej irytujące zachowanie w miejscu pracy.

d3i0y1v

*Bądź świadomy swoich irytujących nawyków *

Staraj się panować nad drażniącymi przyzwyczajeniami, zwłaszcza jeżeli dzielisz małą powierzchnię z większa liczbą ludzi. Do takich nawyków można zaliczyć np. głośne komentarze, podśpiewywanie, chrząkanie, przeklinanie. Mało dla nas znaczące zwyczaje, mogą doprowadzać do wściekłości ludzi, którzy zmuszeni są z nami pracować. Pamiętajmy o tym, żeby nie uprzykrzać im życia.

Postaw nowemu kawę

Każdy z nas z pewnością pamięta swój pierwszy dzień w pracy. Aklimatyzacja nie należy do rzeczy przyjemnych. Nic się nie stanie, jeżeli pomożemy nowemu pracownikowi. Oprowadźmy go po biurze, opowiedzmy o zwyczajach panujących w firmie, wyskoczymy z nim na kawę. Zachowując się w ten sposób zyskamy kolegę i sprzymierzeńca.

d3i0y1v

Nie ignoruj

Okazywanie szacunku innym poprzez wysłuchanie ich pomysłów, nie boli. Nawet jeśli zaproponowane rozwiązanie nie przypadnie nam do gustu, lub jest po prostu nietrafione. Należy „pochylić się” nad innowacyjnością innych i wysłuchać ich zdania. Bywa, że z burzy mózgów powstają bardzo dobre pomysły.

Chwal kolegów

Należy pamiętać żeby podziękować współpracownikowi za wspólną pracę, nagrodzić wysiłek. Czasem warto też opowiedzieć szefowi o czyjejś „dobrej robocie”. Traktujmy ludzi tak samo, jakbyśmy chcieli być traktowani.

JK

d3i0y1v

Podziel się opinią

Share
d3i0y1v
d3i0y1v