Trwa ładowanie...

900 osób na bruk! Kolejna firma zwalnia

Zwolnienia obejmą 900 osób w całej Europie. O posady boją się nie tylko załogi fabryk, ale również kadra kierownicza i administracja

Share
900 osób na bruk! Kolejna firma zwalnia
Źródło: AFP
d2zkudn

Spadek sprzedaży produktów największego producenta jogurtów na świecie, zmusza firmę do ograniczenia zatrudnienia. Zwolnienia obejmą 900 osób w całej Europie. O posady boją się nie tylko załogi fabryk, ale również kadra kierownicza i administracja - informuje bbc.co.uk.

W ubiegłym roku sprzedaż produktów spadła o 3 proc., stąd decyzja o poważnych cięciach. Szefostwo koncernu nie chce ograniczać produkcji, dlatego największe zwolnienia dotkną kadrę kierowniczą i administrację obsługującą filie na całym kontynencie.

Redukcja etatów planowana jest we wszystkich krajach, jednak firma nie podaje w jakich proporcjach. Danone tłumaczy, że europejski rynek, mimo spadku sprzedaży, wciąż zapewnia koncernowi ponad 40 proc. zysk w skali roku, dlatego oszczędności muszą objąć ten region. Tym sposobem w ciągu dwóch lat Danone chce zaoszczędzić prawie 200 mln euro.

Danone na polski rynek wszedł w 1990 roku, początkowo tylko importując swoje produkty. Po dwóch latach otwarto pierwszą fabrykę w Warszawie, kolejną w Bieruniu na Górnym śląsku, Opolu, Krotoszynie, Cięcinie, Jeleśni oraz Mirosławcu koło Żywca.

(AS)

d2zkudn

Podziel się opinią

Share
d2zkudn
d2zkudn