Trwa ładowanie...
d4hqbkx

ABC Data może przekroczyć prognozę na '10, prace nad akwizycją na finiszu

16.11. Warszawa (PAP) - Prognoza ABC Data na 2010 nie uwzględnia wyceny warrantów Optimusa i m.in. dlatego tegoroczne szacunki wyników mogą zostać przekroczone. Trend dwucyfrowego...

d4hqbkx
d4hqbkx

16.11. Warszawa (PAP) - Prognoza ABC Data na 2010 nie uwzględnia wyceny warrantów Optimusa i m.in. dlatego tegoroczne szacunki wyników mogą zostać przekroczone. Trend dwucyfrowego wzrostu przychodów grupy był kontynuowany w październiku i sprzedaż w IV kw. powinna być na wyższym poziomie r/r. Spółka prowadzi zaawansowane prace nad akwizycją i niewykluczone, że o jej finalizacji może poinformować jeszcze przed końcem roku - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele spółki.

"Nasza prognoza na ten rok nie uwzględnia warrantów Optimusa, które prawdopodobnie będziemy musieli wycenić na koniec roku. Pewny zysk to około 3 mln zł, więc nieco poniżej 10 proc. naszej prognozy zysku na ten rok" - powiedział prezes ABC Data Marek Sadowski.

"Nie twierdzę, że nasza prognoza będzie aktualna do końca roku" - dodał.

Prezes wskazał też na dobre wyniki operacyjne grupy.

d4hqbkx

W III kw. ABC Data zwiększyła zysk netto to 9,74 mln zł z 1,77 mln zł rok wcześniej, przychody wzrosły w tym czasie do 669,3 mln zł z 522,06 mln zł.

Po trzech kwartałach 2010 r. zysk netto ABC Data wzrósł do 20,62 mln zł z 13,84 mln zł rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł w tym czasie 31,13 mln zł w porównaniu do 31,56 mln zł, a przychody wzrosły do 1.765,1 mln zł z 1.625,7 mln zł.

Prognoza na cały 2010 r. zakłada wypracowanie 31,23 mln zł zysku netto i 2,46 mld zł przychodów.

Sadowski poinformował, że w III kw. koszty operacyjne w stosunku do przychodów spadły do 4,4 proc. z 4,9 proc. głównie z powodu niższego poziomu rezerw na należności, niższych kosztów wynagrodzeń i kosztów transportu. Dzięki zmniejszeniu poziomu zadłużenia spółka zmniejszyła koszty odsetek.

d4hqbkx

"Za ponad 28 proc. wzrostu sprzedaży w III kw. odpowiadał głównie silny popyt konsumpcyjny i popyt sektora małych i średnich przedsiębiorstw. W październiku również obserwowaliśmy utrzymanie trendu dwucyfrowego wzrostu sprzedaży" - powiedział Andrzej Sobol, wiceprezes spółki.

"Obserwujemy poprawę kondycji naszych klientów i nie spodziewam się, żeby przychody IV kw. mogły okazać się gorsze r/r. Jeśli chodzi o sam wynik, to więcej czynników ma na niego wpływ i trudniej go przewidzieć" - dodał Sadowski.

ABC Data od pewnego czasu pracuje nad przejęciem zagranicznego dystrybutora IT.

"Projekt, na którym pracujemy idzie bardzo dobrze i myślę, że wcześniejsza deklaracja, żeby sfinalizować go na przełomie 2010/11 r. jest niezagrożona" - powiedział Michał Rumiński, członek zarządu spółki.

"Nie wykluczam, że może nam się udać o czymś poinformować przed końcem roku" - dodał Sadowski.(PAP)

gsu/ jtt/

d4hqbkx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hqbkx