Trwa ładowanie...
d1vjnxx
15-02-2017 09:34

ABC Data uważa roszczenie Lark Europe za bezpodstawne i szykuje kroki prawne

Warszawa, 15.02.2017 (ISBnews) - ABC Data uznaje roszczenia Lark Europe za niezasadne i bezpodstawne oraz zapowiada podjęcie stosownych kroków prawnych, podała spółka.

d1vjnxx
d1vjnxx

"W nawiązaniu do treści raportu [...] opublikowanego przez Lark.pl, w odpowiedzi na zawarte w raporcie bezzasadne i narażające ABC Data na utratę dobrego imienia twierdzenia, zarząd ABC Data oświadcza, że przedstawione przez spółkę Lark.pl w raporcie twierdzenia są nieprawdziwe, wprowadzające w błąd i nie znajdują oparcia w stanie faktycznym i prawnym. ABC Data kwestionuje oraz uznaje za niezasadne i bezpodstawne roszczenia Lark Europe" - czytamy w komunikacie.

ABC Data stwierdziła, że do dziś nie otrzymała zawiadomienia z właściwego sądu o złożeniu przez Lark Europe wniosku o zawezwanie do próby ugodowej.

"W związku z publicznym formułowaniem przez LARK.PL niezasadnych roszczeń wobec ABC Data i rozpowszechnianiem godzących w dobre imię ABC Data informacji, zarząd ABC Data zamierza podjąć stosowne kroki prawne w celu ochrony dóbr osobistych spółki" - czytamy dalej.

Niezależnie od dochodzenia swoich praw na drodze postępowania cywilnego, ABC Data skieruje do odpowiednich organów ścigania zawiadomienie o możliwości popełnienia przez osoby odpowiedzialne za publikację informacji narażających ABC Data na utratę dobrego imienia, zaznaczono również.

d1vjnxx

Wczoraj Lark.pl podał, że jego spółka zależna Lark Europe złożyła wniosek o zawezwanie spółki ABC Data do próby ugodowej i zawarcia ugody, zgodnie z którą ABC Data miałaby zapłacić na rzecz spółki Lark Europe kwotę 12,19 mln zł w terminie 7 dni od daty zwarcia ugody. Lark Europe uzasadnia swoje roszczenie wobec ABC Data tym, że strony ustaliły, że w IV kwartale 2016 r., ABC Data zakupi od Lark Europe towar za łączną kwotę 17,44 mln zł, a następnie ABC Data nie dokonywała płatności wymagalnych zobowiązań.

Lark.pl S.A. jest holdingiem skupiającym podmioty działające w dziedzinie mobilnych usług dodanych, marketingu mobilnego, elektroniki użytkowej, mediów telewizyjnych oraz technologii teleinformatycznych.

ABC Data jest dystrybutorem sprzętu IT. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 4,86 mld zł w 2015 r.

(ISBnews)

d1vjnxx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1vjnxx