Trwa ładowanie...
d4cyy7p

ABC Data uzależnia formę swojej obecności w Rumunii od sytuacji w Scop Computers

28.08. Warszawa (PAP) - ABC Data czeka na przedstawienie w październiku przez swoją rumuńską spółkę zależną Scop Computers propozycji układowych i w zależności od reakcji...

d4cyy7p
d4cyy7p

28.08. Warszawa (PAP) - ABC Data czeka na przedstawienie w październiku przez swoją rumuńską spółkę zależną Scop Computers propozycji układowych i w zależności od reakcji wierzycieli rozważy swoją dalszą formę obecności na rynku w Rumunii - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej prezes ABC Daty Michał Rumiński.

"Na dzisiaj traktowałbym działalność Scop, jak i ogólnie działalność w Rumunii jako opcję. W październiku Scop przedstawi wierzycielom propozycje układu, w zależności od tego jak sprawy się ułożą, mamy trzy możliwości: Scop może kontynuować działalność w Rumunii, możemy prowadzić działalność poprzez eksport lub poprzez inną spółkę" - powiedział Rumiński.

W pierwszym półroczu 2012 roku odpisy na Scop obniżyły wynik netto grupy ABC Daty o 5,2 mln zł, a w samym drugim kwartale o 4,3 mln zł.

"Nie przewidujemy żadnych kolejnych odpisów na Scop" - powiedział Rumiński.

W kwietniu rumuński sąd zatwierdził wniosek zarządu Scop Computers, spółki zależnej ABC Data, o otwarciu z dniem 18 kwietnia postępowania naprawczego oraz wyznaczeniu nadzorcy sądowego. (PAP)

mto/ pr/ ana/

d4cyy7p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cyy7p