Trwa ładowanie...

Abonament RTV. Kontrola? Nie masz obowiązku wpuścić jej do domu

Abonament RTV. Właściciel mieszkania może, ale wcale nie musi, wpuścić przedstawiciela poczty do domu, nawet jeśli ten się wylegitymuje.Jeżeli pracownik jednak ustali, że w mieszkaniu znajduje się niedozwolony odbiornik, będzie mógł nałożyć karę w wysokości 30-krotności miesięcznej opłaty abonamentowej.

Abonament RTV. Kontrola? Nie masz obowiązku wpuścić jej do domuŹródło: Shutterstock.com
d2k705h
d2k705h

Abonament RTV. Kontrola? Nie masz obowiązku wpuścić jej do domu

Jeżeli pracownik jednak ustali, że w mieszkaniu znajduje się niedozwolony odbiornik - a abonament nie jest opłacany - będzie mógł nałożyć karę w wysokości 30-krotności miesięcznej opłaty abonamentowej.

Oglądaj: "To upokarzające". Marek Sawicki ostro o TVP

Sami kontrolerzy nie mają jednocześnie prawa działania podstępem, chociażby przedstawiając się jako listonosze czy handlowcy, oferujący telewizję kablową, by w ten sposób dostać się do mieszkania. Takie praktyki - próbując zweryfikować czy dana osoba opłaca abonament - objęte są sankcjami karnymi.

Gdy telepajęczarz wpadnie i udowodniona mu zostanie wina, musi się liczyć z karą wynoszącą równowartość aż 30 abonamentów. W tej chwili to dokładnie 681 zł (połowa kwoty trafia na konto Poczty Polskiej, połowa do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, czyli na media publiczne).

d2k705h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k705h