Trwa ładowanie...
d4kmz1g

ABS Investment chce pozyskać z emisji do 2,4 mln zł, debiut na NC na pocz. '11

22.11. Warszawa (PAP) - ABS Investment, doradca finansowy specjalizujący się w inwestycjach i transakcjach na rynku kapitałowym, planuje przeprowadzić w listopadzie ofertę prywatną...

d4kmz1g
d4kmz1g

22.11. Warszawa (PAP) - ABS Investment, doradca finansowy specjalizujący się w inwestycjach i transakcjach na rynku kapitałowym, planuje przeprowadzić w listopadzie ofertę prywatną akcji, z której chce pozyskać do 2,4 mln zł. Debiut na NewConnect planowany jest na początek 2011 r - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Nadrzędnym celem ABS Investment jest stworzenie portfela inwestycyjnego o dużym potencjale rynkowym. Dlatego strategia spółki przewiduje inwestycje w kolejne podmioty i upublicznianie ich, co powinno mieć bezpośrednie przełożenie na wyniki finansowe spółki oraz wysoki zwrot z kapitału dla inwestorów" - powiedział cytowany w komunikacie Robert Jaruga, prezes spółki.

Działalność ABS Investment koncentruje się w obszarach inwestycji kapitałowych oraz usług finansowych i doradztwa gospodarczego.

Środki z emisji zostaną przeznaczone na inwestycje kapitałowe, głównie w spółki, które zamierzają zadebiutować na NewConnect. ABS zakłada trzy tego typu projekty w pierwszym półroczu 2011 r. i posiada już podpisane umowy na ich realizację.

W ramach wcześniejszych projektów ABS inwestował na przykład w notowane na rynku NewConnect Auxilium, Art. NEW Media czy Unima2000.

W 2009 r. spółka wypracowała 0,07 mln zł zysku netto.

Po trzech kwartałach 2010 roku zysk netto wynosi 0,14 mln zł, a prognozy przewidują osiągnięcie w całym roku 0,3 mln zł zysku neto. (PAP)

pel/ jtt/

d4kmz1g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kmz1g