Trwa ładowanie...
09-10-2010 18:10

Absolwenci w biznesie - komisja przyznała dotacje na biznes po studiach

Pogotowie weterynaryjne dla zwierząt z dojazdem do domu, usługi dietetyczne z dojazdem do klienta, biuro architektoniczne, które zajmuje się projektowaniem... wnętrz ruin, szkoła językowa także z dojazdem.

Absolwenci w biznesie - komisja przyznała dotacje na biznes po studiachŹródło: WP.PL
d2h9i2w

Wszystko to wymyślili absolwenci uczelni z naszego regionu. W piątek najbardziej pomysłowi dostali po 40 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji na otworzenie własnej działalności gospodarczej. Przez sześć miesięcy będą też dostawać wsparcie w wysokości 1.100 złotych. Do udziału w projekcie zgłosiło się 85 osób. Kandydaci mieli różne pomysły na własny biznes, niekiedy bardzo oryginalne i innowacyjne.

- To świadczy o ogromnej kreatywności młodych ludzi, którzy wchodzą teraz na rynek pracy. Cechuje ich odwaga, determinacja i niestandardowe podejście do wszystkiego, co robią - wskazuje Małgorzata Czernecka, menedżer projektu "Absolwenci w biznesie".

Po burzliwych dyskusjach, towarzyszących dwóm etapom rekrutacji, komisja rekrutacyjna podjęła decyzję o zakwalifikowaniu 14 osób, których pomysły mają największe szanse na powodzenie.

d2h9i2w

- Nie ukrywam, że podjęcie decyzji o zakwalifikowaniu tylko 14 osób spośród 85 zgłoszeń było dla nas ogromnym wyzwaniem. Bardzo nam przykro, że mamy tak mało miejsc w projekcie, ponieważ dużo osób miało bardzo ciekawe pomysły na własny biznes - wskazuje Małgorzata Czernecka.

Jednym ze szczęśliwych zwycięzców jest Mateusz Stasiak z Łodzi, który na ogłoszenie wyników przyszedł z 11-miesięcznym synkiem Tymonem.

- Wybrałem własną działalność zamiast etatu, bo lubię zarządzać zespołem. Moja firma będzie obsługiwać organizacje pozarządowe. Nie boję się ryzyka, bo mam już doświadczenie w tej dziedzinie - chwali się Mateusz.

Natomiast Barbara Andrzejczak ze Zgierza założy biuro architektoniczne, które będzie zajmować się inwentaryzacją obiektów zabytkowych, m.in. ruin. - Dla dobrego architekta najważniejszy jest dobry komputer i oprogramowanie. 40 tysięcy złotych, które dostałam dzięki projektowi, zamierzam właśnie na to przeznaczyć - mówi Barbara.

d2h9i2w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h9i2w