Trwa ładowanie...
d129hku

Aby bezpiecznie wejść do ERM2, Polska musi m.in. odsztywnić wydatki budżetowe - Zajdel-Kurowska, MFW

28.10. Warszawa (PAP) - Polska, aby bezpiecznie znaleźć się w strefie euro, musi mieć przede wszystkim elastyczny i konkurencyjny rynek pracy, co oznacza reformę np. wszystkich...

d129hku
d129hku

28.10. Warszawa (PAP) - Polska, aby bezpiecznie znaleźć się w strefie euro, musi mieć przede wszystkim elastyczny i konkurencyjny rynek pracy, co oznacza reformę np. wszystkich mechanizmów indeksujących -powiedziała Katarzyna Zajdel - Kurowska, przedstawicielka Polski w MFW, w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Jej zdaniem konieczne jest odsztywnienie wydatków publicznych i wypracowanie modelu finansów publicznych dającego ministrowi finansów swobodę w podejmowaniu działań antycyklicznych.

"(Polska, aby bezpiecznie znaleźć się w strefie euro - PAP) przede wszystkim musi mieć konkurencyjny i elastyczny rynek pracy. W krajach bałtyckich udało się szybko wyjść z kryzysu właśnie z uwagi na bardzo elastyczny rynek pracy. To oznacza także reformę wszystkich mechanizmów indeksujących i wydatków powiązanych z tymi mechanizmami. Odsztywnienie wydatków publicznych i wypracowanie modelu finansów publicznych dającego ministrowi finansów swobodę w podejmowaniu działań antycyklicznych" - powiedziała.

"Kryzys pokazał, że jeśli ktoś nie jest przygotowany do wejścia do strefy euro, a mimo to tam się znalazł, nie dysponuje potem mechanizmami odreagowania szoków" - dodała. (PAP)

mak/ jtt/

d129hku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d129hku