Trwa ładowanie...
d2o7w1c

Aby zmienić konstytucję przed wejściem do EMU, potrzebna odpowiednia atmosfera społeczna - Belka

07.10. Warszawa (PAP) - Aby zmienić konstytucję pod kątem wejścia do strefy euro, potrzebna jest odpowiednia atmosfera społeczna. Jednak tak długo, jak ze strefy euro płyną złe...

d2o7w1c
d2o7w1c

07.10. Warszawa (PAP) - Aby zmienić konstytucję pod kątem wejścia do strefy euro, potrzebna jest odpowiednia atmosfera społeczna. Jednak tak długo, jak ze strefy euro płyną złe wiadomości, jest wręcz nie fair pytać ludzi, czy są za wprowadzeniem euro do Polski - ocenia prezes NBP Marek Belka.

"(...) wstąpienie do euro jest dla nas celem strategicznym i nie powtarzam tego jako mantrę. Politycznie przebywanie poza strefą euro jest dla nas dolegliwe, bo jesteśmy w sposób naturalny +państwem drugiej prędkości+. Tego chcielibyśmy uniknąć i ten aspekt debaty o euro powinien być stale obecny w polskiej polityce. Brakuje nam też całkiem sporo do trwałego spełnienia kryteriów z Maastricht, bo te kryteria trzeba spełniać w sposób trwały. Poza tym przecież my musimy zmienić konstytucję, żeby wstąpić do euro, a żeby zmienić konstytucję, trzeba mieć odpowiednią atmosferę społeczną"- powiedział Belka w wywiadzie opublikowanym w tygodniku "Bloomberg Businessweek Polska". Rozmowa odbyła się w Nowym Jorku 27 września.

"Tak długo, jak ze strefy euro płyną złe wiadomości, to nawet wręcz jest nie fair pytać ludzi, czy są za wprowadzeniem euro do Polski" - dodał.(PAP)

jba/ ana/

d2o7w1c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o7w1c