Trwa ładowanie...
d3bsg7e
d3bsg7e

ACE zwiększyło sprzedaż wolumenową o 14,1% r/r do 10,1 mln części w II kwartale

Warszawa, 22.07.2015 (ISBnews) - Sprzedaż wolumenowa ogółem Automotive Components Europe (ACE) w II kwartale 2015 roku zwiększyła się o 14,1% w ujęciu r/r i osiągnęła poziom 10,1 mln części. Skumulowany (półroczny) wzrost sprzedaży wolumenowej ogółem wyniósł 12,9% osiągając poziom 20,3 mln części, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3bsg7e

?Wynik ten został osiągnięty głównie dzięki wzrostowi wolumenów w segmencie żeliwnym dynamicznie zwiększającym produkcję nowych części na rynek motoryzacyjny w Feramo (Czechy), ale także dzięki segmentowi aluminiowemu, który osiągnął wyniki powyżej rynku" - czytamy w komunikacie.

Kwartalne wolumeny sprzedaży w segmencie motoryzacyjnym ACE (po uwzględnieniu sprzedaży nowych produktów motoryzacyjnych w Feramo) wzrosły w drugim kwartale 2015 roku o 15,3%, znacznie powyżej 3,5% wzrostu produkcji samochodów osobowych w Europie Zachodniej, w porównaniu do analogicznego kwartału 2014 roku, podano również.

?Skumulowany (półroczny) wzrost sprzedaży wolumenowej w segmencie motoryzacyjnym wyniósł 14,7% (w porównaniu do 2,4% wzrostu produkcji samochodów osobowych w Europie Zachodniej w tym okresie). Proces wprowadzania do produkcji nowych produktów z żeliwa sferoidalnego jest kontynuowany i udział naszego zakładu w Czechach w produkcji odlewów dla segmentu motoryzacyjnego Grupy ACE powinien się w dalszym ciągu zwiększać" - czytamy dalej.

Grupa ACE jest wiodącym dostawcą podzespołów motoryzacyjnych do układów hamulcowych w Europie i specjalizuje się w elementach systemów bezpieczeństwa. ACE zadebiutowało na warszawskiej giełdzie w 2007 r.

(ISBnews)

d3bsg7e

Podziel się opinią

Share
d3bsg7e
d3bsg7e