Trwa ładowanie...
d1mjthi

Adam Jasser przejął obowiązki prezesa UOKiK (komunikat)

...

d1mjthi
d1mjthi

20.03. Warszawa - UOKiK informuje:

18 marca premier powołał na stanowisko prezesa UOKiK sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adama Jassera, który dziś przejął obowiązki. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów jest centralnym organem administracji państwowej. Odpowiada bezpośrednio przed prezesem Rady Ministrów.

Przed powołaniem Adam Jasser pełnił obowiązki sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Od 2011 r. nadzorował Departament Analiz Strategicznych KPRM, był także koordynatorem Zespołu Programowania Prac Rządu i pełnomocnikiem premiera w zakresie oceny skutków regulacji. W ramach swoich obowiązków, był zaangażowany w realizację kluczowych projektów rządu, w tym reform systemu emerytalnego, deregulacji, nauki, prawa energetycznego oraz wdrożenia nowych standardów oceny skutków regulacji w administracji rządowej.

Sekretarz Rady Gospodarczej przy Premierze. Dyrektor programowy i członek zarządu Fundacji demosEuropa - Centrum Strategii Europejskiej. Jego specjalizacją były sprawy europejskie, w tym zwłaszcza kwestie gospodarcze.

d1mjthi

Od czasów studenckich związany z Agencją Reutera. W 1992 r. został szefem redakcji ekonomicznej Agencji, w której kierował pierwszym po upadku komunizmu zespołem dziennikarzy zajmujących się tematyką gospodarczą i finansową. Następnie pracował jako redaktor, szef biura Agencji w Londynie, w Helsinkach, we Frankfurcie, a także szef Agencji na Europę Centralną, Bałkany i Turcję.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d1mjthi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mjthi