Trwa ładowanie...
div54lg
div54lg
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Adamczyk: likwidujemy inwestorski tor przeszkód (krótka 4)

Przygotowany projekt Kodeksu urbanistyczno-budowlanego wpłynie na ułatwienia w realizacji inwestycji budowlanych i mieszkaniowych i zlikwiduje tym samym "inwestorski tor przeszkód" - poinformował w czwartek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk po spotkaniu z premier Beatą Szydło w ramach przeglądu resortów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
div54lg

"Likwidujemy +inwestorski tor przeszkód+. To było potężne działanie związane z przygotowaniem projektu ustawy. Podczas konsultacji społecznych odbyło się kilkadziesiąt spotkań, w których brało udział wiele tysięcy osób" - powiedział Adamczyk.

Minister powiedział też, że program mieszkanie plus jest jednym z najważniejszych programów Prawa i Sprawiedliwości.

"Jego realizacja przebiega zgodnie z harmonogramem, który przedstawiliśmy na początku czerwca ubiegłego roku. Pilotaż, który jest realizowany powoduje, że praktycznie kilkanaście tys. mieszkań jest praktycznie zakontraktowanych. W dwóch miejscach trwa realizacja inwestycji mieszkaniowych a prawdopodobnie pod koniec roku pierwsze mieszkania z pilotażu zostaną oddane do użytku" - powiedział Adamczyk.

div54lg

"Program mieszkanie plus to nie tylko realizacja inwestycji. To także inne komponenty. Wsparcie dla samorządów, które pozwoli wyzwolić inicjatywy inwestycyjne w obszarze budownictwa komunalnego, społecznego. To także rozwiązania prawne, które uruchomią potencjał spółdzielni mieszkaniowych w realizacji mieszkań, to też możliwości w zakresie odkładania oszczędności na mieszkania na rynku wtórnym i pierwotnym" - dodał.

Minister powiedział, że proces legislacyjny w przypadku Narodowego Programu Mieszkaniowego powinien zostać zakończony do połowy tego roku.

div54lg

Podziel się opinią

Share

div54lg

div54lg