Trwa ładowanie...
d18ni78
01-12-2016 12:03

Adgar Poland planuje budowę Data Center na Mokotowie w Warszawie

Warszawa, 01.12.2016 (ISBnews) - Adgar Poland - inwestor, deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości biurowych - zrealizuje na warszawskim Mokotowie Centrum Przechowywania i Przetwarzania Danych, podała spółka. Nowe Data Center jest odpowiedzią na rosnące w Polsce zapotrzebowanie dużych międzynarodowych firm na nowoczesne centra przechowywania i przetwarzana danych.

d18ni78
d18ni78

"Stąd nasza decyzja o budowie Data Center, które jest odpowiedzią na oczekiwania globalnych firm, poszukujących najnowocześniejszej infrastruktury do przechowywania i przetwarzania danych - do tej pory niedostępnej w stolicy Polski w planowanym przez nas kształcie. Jestem przekonany, że Warszawa, która od lat umacnia swoją pozycję w biznesie, dzięki naszej inwestycji stanie się jeszcze atrakcyjniejszym rynkiem dla dużych międzynarodowych korporacji" - powiedział dyrektor generalny Eyal Litwin, cytowany w komunikacie.

Budynek będzie miał łączną powierzchnię ok. 15 tys. m2. W 5-piętrowym obiekcie serwery zajmą 4 kondygnacje.
"Adgar Data Center będzie spełniał najwyższe standardy bezpieczeństwa, a za jego automatykę będzie odpowiadał redundantny BMS (System Zarządzania Budynkiem) - wiodący system sterowania klasy przemysłowej. Redundantne oraz najnowsze rozwiązania dla systemu bezpieczeństwa m.in. telewizji dozorowej oraz systemu kontroli dostępu - zapewnią ciągłość działania, co jest priorytetem dla Data Center. W budynku wszystkie systemy zostaną zintegrowane, co pozwoli na zdalne sterowanie i monitorowanie każdego zdarzenia" - czytamy dalej.

Według firmy niewątpliwą zaletą Adgar Data Center jest jego korzystne położenie w biznesowej części Mokotowa, gdzie wymagana jest bliskość infrastruktury serwerowej. Obok planowanego Data Center działa już budynek biurowy firmy Adgar, oferujący łącznie 8,6 tys. m2 powierzchni biurowej, która będzie oferowana dla klientów Data Center.

Adgar Group, zgodnie ze swoją strategią oraz w oparciu o doświadczenie na międzynarodowych rynkach, wprowadza na polski rynek rozwiązania, które mają wspierać rozwój biznesu. Dotychczas Adgar wybudował i nadal zarządza 3,5 tys. m2 powierzchni IT na 4 rynkach (w Belgii, Kanadzie, Izraelu i w Polsce). Wśród jego klientów znajdują się duże międzynarodowe marki, takie jak: Orange, Lenovo, SafeNet, AVG, HSBC, a także urzędy państwowe.

(ISBnews)

d18ni78
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18ni78