Trwa ładowanie...
d2thm6i

Advanced Ocular Sciences ma umowę dofinansowania z inwestorem z USA

Warszawa, 02.01.2015 (ISBnews) - Emmerson Wierzytelności Hipoteczne (w takcie zmiany nazwy na Advanced Ocular Sciences) zawarł finalną umowę inwestycyjną z inwestorem z USA w kwestii pozyskania finansowania udziałowego na wkład własny projektu spółki zależnej, zakładającego rozwój Urządzenia Okulistycznego w wysokości 1 mln USD, podała spółka.

Share
d2thm6i

?Zgodnie z zawartą umową inwestycyjną inwestor obejmie w ramach dedykowanej oferty prywatnej skierowanej przez emitenta do tego inwestora akcje nowej emisji, po cenie emisyjnej wynoszącej 10,00 zł za akcję, o łącznej wartości ok. 1 mln USD. Akcje nowej emisji emitenta zostaną objęte przez inwestora w terminie 14 dni od podjęcia przez zarząd spółki uchwały o emisji akcji w ramach kapitału docelowego" - czytamy w komunikacie.

Pozyskane środki zostaną udostępnione spółce zależnej Milestone Ophthalmic celem zapewnienia przez tę spółkę wkładu własnego na realizację projektu objętego dofinansowaniem i zakładającego rozwój Urządzenia Okulistycznego, podano również.

?Emitent szacuje, że w przypadku otrzymania przez Milestone Ophthalmic dotacji ze środków europejskich oraz krajowych na zakładanym poziomie, w związku z zawarciem ww. umowy inwestycyjnej z inwestorem, grupa kapitałowa nie będzie potrzebować dodatkowego kapitału na rozwój działalności w zakresie związanym z opracowaniem i komercjalizacją technologii iniekcji 'do oka' w Europie i na świecie" - czytamy dalej.

d2thm6i

Według wcześniejszych informacji, spółka zamierza w I półroczu 2015 r. złożyć wniosek o dofinansowanie projektu, którego celem będzie opracowanie finalnej wersji prototypu Urządzenia Okulistycznego do końca III kwartału 2015 roku. Szacowana kwota dofinansowania o jaką zamierza ubiegać się Milestone Ophthalmic wynosi minimum 10 mln zł (ok. 3 mln USD).

Działalność Milestone Ophthalmic opiera się na udzielonej przez spółkę matkę Milestone Scientific Inc. z siedzibą w USA licencji na wyłączność (obejmującej cały świat), do wykorzystania patentów i technologii do zastosowań w systemach iniekcji doszklistkowych oka.

Milestone Scientific, Inc., notowana na rynku OTC Markets w USA, jest wiodącą firmą medyczną w obszarze badań i rozwoju, która rozwija i opatentowuje innowacyjne technologie iniekcji. Sterowane komputerowo systemy dozowania znieczulenia umożliwiają dokonywanie precyzyjnych, skutecznych i bezbolesnych wstrzyknięć.

(ISBnews)

d2thm6i

Podziel się opinią

Share
d2thm6i
d2thm6i