Trwa ładowanie...
d144eg0

Afera z żywnością. Linie KLM mogły podawać skażone listerią jedzenie

Na pokładach samolotów KLM podczas lotów posiłki mogły być skażone bakteriami listerii. Linie lotnicze zamieściły ostrzeżenie na swojej stronie internetowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Linie ostrzegają i przepraszają
Linie ostrzegają i przepraszają (Wikimedia Commons CC BY)
d144eg0

Produkty mięsne jednego z dostawców KLM mogły zostać skażone listerią - ostrzegają holenderskie linie lotnicze. Bakterie mogły być w produktach podawanych na śniadania w klasie biznes. Linia jednak nie sprecyzowała, o jakie loty konkretnie chodzi.

Linie zalecają pasażerom, u których wystąpiły gorączka, ból głowy lub mięśni albo po prostu czują, że mogli jeść podejrzane mięso, skonsultowanie się z lekarzem, podaje PAP.

Żywność skażona listerią na pokładzie KLM to pokłosie afery, która wybuchła w Holandii, Belgii i w Niemczech. W Belgii po zjedzeniu skażonego mięsa zmarły trzy osoby, w Niemczech - dwie.

d144eg0

Czytaj także: Listeria w Niemczech. Ikea wycofuje wędliny

Zakażone produkty pochodzą z zakładu produkcyjnego Offerman w Aalsmeer w północnej Holandii - stwierdził holenderski Królewski Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska. Można je kupić w sklepach Aldi, Bidfood, Jumbo, Sligro i Versunie w Holandii, podaje PAP. W Niemczech organy sanitarne tymczasowo wstrzymały działalność firmy Wilke, zaopatrującej restauracje i supermarkety.

Czytaj także: Listeria atakuje. Holenderska firma wycofuje produkty

Obejrzyj także: "Żywność stanie się dobrem luksusowym". Lider rolników kreśli czarny scenariusz

d144eg0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d144eg0

d144eg0
d144eg0