Trwa ładowanie...
d3p8pg9
d3p8pg9

Agora nie zamierza na razie zmieniać polityki dywidendowej, mimo większych inwestycji

25.02. Warszawa (PAP) - Agora nie zamierza na razie zmieniać polityki dywidendowej, która zakłada wypłatę minimum 0,5 zł na akcję, mimo szacunków zwiększenia nawet dwukrotnie...
Share
d3p8pg9

25.02. Warszawa (PAP) - Agora nie zamierza na razie zmieniać polityki dywidendowej, która zakłada wypłatę minimum 0,5 zł na akcję, mimo szacunków zwiększenia nawet dwukrotnie nakładów inwestycyjnych w 2011 roku - poinformował dziennikarzy prezes Agory Piotr Niemczycki.

"Jeśli chodzi o politykę dywidendową, to tak jak ją uchwaliliśmy, ona jest niezmieniona i nie zamierzamy, przynajmniej na dzisiaj, jej zmieniać i tego, co jest tam zapisane, czyli wypłacamy 0,5 zł na akcję jako minimum, jeżeli nie ma istotnych przeciwwskazań rynkowych albo jakichś szczególnych przeciwwskazań" - powiedział Niemczycki.

"Przypomnę, że tylko w jednym roku do tej pory, od momentu ogłoszenia polityki dywidendowej, nie wypłaciliśmy dywidendy, to było w 2009 roku, w momencie kryzysu, który miał miejsce i w Polsce i na świecie" - dodał.

d3p8pg9

Agora podała w piątek, że szacuje, iż ze względu na prowadzone projekty rozwojowe nakłady inwestycyjne grupy 2011 roku mogą być nawet dwukrotnie wyższe niż w 2010 roku. Nakłady inwestycyjne w 2010 roku wyniosły 54,8 mln zł.

Prezes podtrzymał też zamiary akwizycji podmiotów, które będą pasowały do portfela Agory i powtórzył, że Agora patrzy na akwizycje w szeroko rozumianym obszarze mediów.

"Jeśli chodzi o akwizycje to mamy cały czas nadzieję. Przypomnę, że jest grupa osób w Agorze, która niczym innym się nie zajmuje tylko tym i zawsze takie nadzieje mam, wiarę również, ale jaka będzie rzeczywistość to jest różnie, bo po pierwsze musi być sprzedający, a nie tylko kupujący, a po drugie odpowiednia cena" - powiedział Niemczycki.(PAP)

bas/ osz/

d3p8pg9

Podziel się opinią

Share
d3p8pg9
d3p8pg9