Trwa ładowanie...
d4k4rig

Agrowill skonsolidował pożyczki spółek zależnych w jedną umowę z DnB Bankiem

Warszawa, 27.05.2014 (ISBnews) - Agrowill Group, AB has ma umowę kredytową z DnB Bank AB konsolidującą wszystkie pożyczki swoich spółek zależnych o łącznej wartości 33,6...

Share
d4k4rig

Warszawa, 27.05.2014 (ISBnews) - Agrowill Group, AB has ma umowę kredytową z DnB Bank AB konsolidującą wszystkie pożyczki swoich spółek zależnych o łącznej wartości 33,6 mln LTL.

"Nowy kredyt ma 5-letni okres spłaty, z czego ok. 40% kwoty (14,8 mln LTL) ma być spłacone w 2019" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała, że w wyniku restrukturyzacji i spłat, ogólna kwota zobowiązań grupy zmniejszyła się do 20,4 mln LTL obecnie.

d4k4rig

W połowie kwietnia AB Agrowill Group sfinalizowało połączenie z Baltic Champs Group. W wyniku transakcji powstała zdywersyfikowana grupa rolno-spożywcza o rocznej sprzedaży na poziomie około 150 mln LTL i dysponująca gruntami rolnymi (własnymi i dzierżawionymi) na Litwie i na Krymie o powierzchni ponad 40.000 hektarów.

Baltic Champs UAB prowadzi działalność związaną z hodowlą pieczarek.

Agrowill Group AB to jedna z największych na Litwie grup inwestujących w rolnictwo. Spółki należące do grupy zajmują się produkcją i sprzedażą płodów rolnych, kontrolując i użytkując 30 tys. hektarów gruntów rolnych na Litwie (własnych i dzierżawionych). Prowadzą także działalność związaną z tworzeniem i wdrażaniem specjalistycznych rozwiązań informatycznych, sprzedażą detaliczną produktów rolnych, sprzedażą pasz dla zwierząt hodowlanych, obróbką zbóż czy magazynowaniem.

(ISBnews)

d4k4rig

Podziel się opinią

Share
d4k4rig
d4k4rig