Trwa ładowanie...
d2uvfdw

Akcje Getinu 5 stycznia nie będą uwzględniane przy obliczaniu indeksu WIG 20

03.01. Warszawa (PAP) - Akcje Getinu na sesji 5 stycznia 2012 r. nie będą uwzględniane przy obliczaniu indeksu WIG 20. Po sesji 4 stycznia GPW dokona korekty kursu odniesienia dla...

Share
d2uvfdw

03.01. Warszawa (PAP) - Akcje Getinu na sesji 5 stycznia 2012 r. nie będą uwzględniane przy obliczaniu indeksu WIG 20. Po sesji 4 stycznia GPW dokona korekty kursu odniesienia dla akcji Getin Holdingu - poinformowała Giełda Papierów Wartościowych we wtorkowym komunikacie.

"Operacja ta jest związana z pierwszym dniem notowania akcji spółki GETIN po przeniesieniu części jej majątku do spółki Get Bank S.A. i wynikającą z tej operacji różnicą pomiędzy kursem zamknięcia na sesji 4 stycznia 2012 r. i kursem odniesienia na sesję następną" - napisano w komunikacie.

4 stycznia będzie ostatnim dniem, w którym na sesji można będzie kupować akcje Getin Holdingu uprawniające do objęcia akcji emisji podziałowej.

Informacje o kursie odniesienia dla akcji Getin Holdingu na sesję 5 stycznia zostaną podane przez GPW po sesji giełdowej 4 stycznia.

d2uvfdw

W poniedziałek Getin Holding podał, że Sąd Rejonowy zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego Get Banku o kwotę 2.142.465.631 zł, co rozpoczyna procedurę podziału spółki.

Parytet wymiany akcji Getin Holdingu na akcje Get Banku został ustalony na 2,926.

Od 5 stycznia 2012 r. będą notowane akcje Getin Holding, które nie będą uprawniały do objęcia akcji emisji podziałowej.

Dniem referencyjnym dla celów dokonania przydziału jest 10 stycznia 2012 r, a 20 stycznia nastąpić ma pierwsze notowanie na GPW akcji emisji podziałowej. (PAP)

seb/ ana/

d2uvfdw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uvfdw
d2uvfdw