Trwa ładowanie...
d2dvpt7
26-02-2016 14:35

Akcjonariusze BGŻ BNP Paribas zdecydują 30 III o połączeniu z Sygma Bankiem

Warszawa, 26.02.2016 (ISBnews) - Akcjonariusze Banku BGŻ BNP Paribas zdecydują o połączeniu z Sygma Bankiem podczas walnego zgromadzenia zaplanowanego na 30 marca, podał bank w projektach uchwał.

d2dvpt7
d2dvpt7

"Postanawia się o połączeniu BGŻ BNPP z Sygma Bank Polska S.A. z siedzibą w Warszawie [?] poprzez przeniesienie całego majątku (wszystkich aktywów i pasywów) Sygma Bank Polska na BGŻ BNPP na zasadach określonych w Planie Połączenia uzgodnionym przez BGŻ BNPP i Sygma Bank Polska w dniu 10 grudnia 2015 roku" - czytamy w projektach uchwał.

Połączenie nastąpi pod warunkiem uzyskania wymaganych prawem zgód i zezwoleń związanych z połączeniem, w tym zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Połączenie nastąpi z chwilą jego rejestracji w rejestrze przedsiębiorców przez właściwy sąd rejestrowy, podano także.

Na początku grudnia ub. roku BGŻ BNP Paribas podpisał przyrzeczoną umowę nabycia 100% akcji Sygma Bank Polska od BNP Paribas Personal Finance (BNP Paribas PF) za 200 mln zł. BGŻ BNP Paribas nabył także 100% akcji Laser Services Polska (LSP) za kwotę 11 mln zł.

Na podstawie umowy, bank nabył od BNP Paribas PF 1 000 zwykłych akcji imiennych Sygma Bank Polska, stanowiących 100% akcji w kapitale zakładowym Sygma Bank Polska oraz reprezentujących 100% głosów na walnym zgromadzeniu Sygma Bank Polska, za cenę w wysokości 200 mln zł. Bank nabył także od BNP Paribas PF 273 438 zwykłych akcji imiennych LSP stanowiących 100% akcji w kapitale zakładowym LSP cenę 11 mln zł.

d2dvpt7

BGŻ BNP Paribas podał, że zarząd banku oczekuje, iż przejęcie Sygma Banku Polska wraz z LSP rozszerzy posiadaną przez bank ofertę produktową na polskim rynku produktów consumer finance, co będzie miało pozytywny wpływ na przychody banku, przy nieznacznie negatywnym wpływie na poziom współczynników kapitałowych.

Sygma Bank Polska specjalizuje się we wspieraniu sieci detalicznych poprzez usługi finansowe i pozafinansowe, w szczególności karty kredytowe, kredyty ratalne oraz pożyczki gotówkowe.

Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Bank jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW.

(ISBnews)

d2dvpt7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dvpt7