Trwa ładowanie...
d3pl76n

Akcjonariusze GetBack zdecydowali o emisji do 5 mln akcji serii E

Warszawa, 29.03.2017 (ISBnews) - Akcjonariusze GetBack zdecydowali na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki o kwotę nie wyższą niż 1 mln zł, do kwoty nie wyższej niż 5 mln zł poprzez emisję do 5 mln akcji zwykłych na okaziciela serii E o wartości nominalnej 0,2 zł, wynika z uchwał walnego.

Share
d3pl76n

"Emisja akcji serii E nastąpi w formie subskrypcji otwartej [...]. Wszystkie akcje serii E zostaną zaoferowane na zasadach określonych w prospekcie emisyjnym sporządzonym zgodnie z właściwymi przepisami prawa na potrzeby, w szczególności, oferty publicznej akcji serii E oraz ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie wszystkich akcji spółki, w szczególności akcji serii E oraz praw do akcji serii E, do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A." - czytamy w przyjętej uchwale.

W interesie spółki pozbawia się wszystkich dotychczasowych akcjonariuszy w całości prawa poboru wszystkich akcji serii E, podano także.

"Postanawia się o ubieganiu się przez spółkę o dopuszczenie oraz wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW nie mniej niż 1 i nie więcej niż 5 000 000 akcji serii E oraz nie mniej niż 1 i nie więcej niż 5 000 000 praw do akcji serii E" - czytamy dalej.

d3pl76n

Na początku marca zarząd GetBack zapowiedział, że zwróci się do walnego zgromadzenia z wnioskiem o podjęcie uchwał na potrzeby pierwszej oferty publicznej akcji spółki na terytorium Polski oraz ich dopuszczenia i wprowadzenia do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW.

GetBack powstał w lutym 2012 roku, jest jednym z liderów na rynku wierzytelności w Polsce. Na koniec pierwszego półrocza 2016 r. łączna wartość nominalna wierzytelności zarządzanych przez GetBack wynosiła ok. 17 mld zł przy ok. 2 mln spraw w obsłudze.

(ISBnews)

d3pl76n

Podziel się opinią

Share
d3pl76n
d3pl76n