Trwa ładowanie...
diwcrpc
diwcrpc

Akcjonariusze TIM zdecydują 13 I o zbyciu nieruchomości w Siechnicach

Warszawa, 26.11.2014 (ISBnews) - Akcjonariusze TIM zdecydują na NWZ zwołanym na 13 stycznia 2015 r. o zbyciu nieruchomości w Siechnicach za łączną cenę co najmniej 34,71 mln zł. Nieruchomość z Centrum Logistycznym spółki miałaby zostać zbyta wraz z jednoczesnym zawarciem z nabywcą nieruchomości długookresowej umowy najmu, czytamy w projekcie uchwały i uzasadnieniu do niej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
diwcrpc

"Łączna cena sprzedaży netto budynków i budowli posadowionych na sprzedawanej nieruchomości nie będzie niższa niż łączna wartość księgowa netto budynków i budowli posadowionych na sprzedawanej nieruchomości na ostatni dzień miesiąca przed dniem sprzedaży ww. nieruchomości (aktualna łączna wartość księgowa wszystkich budynków i budowli posadowionych na nieruchomości, o której mowa w punkcie I. niniejszej uchwały, stanowi kwotę w wysokości 34 708 376,60 zł" - czytamy w projekcie uchwały.

W uzasadnieniu podano, że ze względu na realizację strategii na najbliższe lata tj. rozwijanie sprzedaży przez internet, konsekwencją czego jest duża dzienna ilość zamówień i realizowanie wysyłek z jednego Centrum Logistycznego bezpośrednio do klientów TIM, niezbędne jest posiadanie przez TIM większego i sprawnie funkcjonującego Centrum Logistycznego. Obecnie powierzchnia Centrum Logistycznego TIM to 10,500 m2 powierzchni magazynowej. Zdaniem zarządu TIM, przy zachowaniu obecnej dynamiki wzrostu przychodów, w okresie najbliższych 2 lat konieczne jest rozbudowa Centrum Logistycznego o dodatkowe ok 30.000 m2 powierzchni magazynowej.

"Rozbudowa Centrum Logistycznego w Siechnicach wiąże się z koniecznością poniesienia przez spółkę znacznych nakładów finansowych. Z uwagi na powyższe uzasadnionym jest, w ocenie Zarządu TIM SA, projekt zbycia części nieruchomości TIM SA położonej w Siechnicach, przy ul. E. Kwiatkowskiego 24, na której aktualnie znajduje się Centrum Logistyczne TIM SA wraz z jednoczesnym zawarciem z nabywcą nieruchomości długookresowej umowy najmu dotychczasowego Centrum Logistycznego (minimum 15 lat z zastrzeżeniem możliwości przedłużenia ww. umowy najmu) wraz ze zobowiązaniem nabywcy nieruchomości do wybudowania na ww. nieruchomości hali o powierzchni ok 30 tys m2 powierzchni magazynowej, a następnie do wynajęcia również nowo wybudowanego magazynu na rzecz TIM SA." - czytamy dalej w uzasadnieniu.

diwcrpc

W przypadku zrealizowania tego projektu środki finansowe pozyskane ze sprzedaży ww. nieruchomości w większości przeznaczone zostaną na wyposażenie i zautomatyzowanie nowo wybudowanego Centrum Logistycznego, podano również.

Opracowana na zlecenie TIM koncepcja rozbudowy i automatyzacji Centrum Logistycznego TIM, w celu realizacji przyjętych założeń w zakresie zwiększenia przepustowości i wydajności Centrum Logistycznego TIM zakłada konieczność poniesienia nakładów finansowych na automatyzację Centrum Logistycznego w I etapie w wysokości ok. 4 mln euro w 2016 r. i w następnym etapie w wysokości ok. 3,5 mln euro w latach 2017-2018. Inwestycje planowane w Centrum Logistycznym, o których mowa powyżej, po zrealizowaniu I etapu, pozwolą na zwiększenie maksymalnej przepustowości z obecnych 12 tys. linii na dobę do 48 tys. linii na dobę oraz obniżenie całkowitych kosztów realizacji linii zamówienia wraz z kosztami transportu o 30% w stosunku do stanu obecnego, podsumowano w uzasadnieniu.
TIM S.A. jest największym dystrybutorem materiałów elektrotechnicznych w Polsce. Spółka powstała w 1987 r. we Wrocławiu, od 1998 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych.

(ISBnews)

diwcrpc

Podziel się opinią

Share
diwcrpc
diwcrpc