Trwa ładowanie...
d2wezty

Aktywa OFE wzrosły o 3,9% m/m do 161,3 mld zł w kwietniu

Warszawa, 06.05.2015 (ISBnews) - Wartość zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych (OFE) środków na koniec kwietnia wyniosła 161,3 mld zł, czyli o blisko 6,0 mld zł więcej w porównaniu do poprzedniego miesiąca, co odpowiada dynamice wzrostu na poziomie 3,88%, podały Analizy Online.

Share
d2wezty

"Kwietniowy przyrost aktywów jest najwyższy od siedmiu miesięcy. Jednocześnie to czwarty z kolei miesiąc, który zakończył się wzrostem zgromadzonych środków. Decydujący wpływ miał tu efekt zarządzania, ponieważ w kwietniu wartość przelewów z ZUS do OFE wyniosła tylko +232 mln zł, najmniej w obecnym roku. Ponadto w ramach suwaka w dniach 9-10 kwietnia OFE przelały na rachunek ZUS blisko 352 mln zł" - czytamy w raporcie.

Do poziomu sprzed wprowadzenia reformy emerytalnej w lutym zeszłego roku (polegającej m.in. na przeniesieniu ponad połowy aktywów do ZUS) brakuje 137,3 mld zł, podkreślono także.

Najwyższą dynamiką (+4,3%) wzrostu wartości aktywów netto zanotowało Pekao OFE, co należy łączyć z wypracowaniem najwyższej stopy zwrotu w kwietniu. Natomiast na końcu stawki znalazł się Aegon OFE, który jako jedyny uzyskał dynamikę wzrostu poniżej 3%.

(ISBnews)

d2wezty

Podziel się opinią

Share
d2wezty
d2wezty