Trwa ładowanie...
d4c5el8
d4c5el8

Aktywa OFE wzrosły w marcu o 7,8 mld zł do 228,7 mld zł - Analizy Online

...
Share
d4c5el8

04.04. Warszawa (PAP) - Aktywa otwartych funduszy emerytalnych wzrosły w marcu o 7,8 mld zł do poziomu 228,7 mld zł - podały w poniedziałkowym raporcie Analizy Online.

"W minionym miesiącu na wzrost aktywów otwartych funduszy emerytalnych największy wpływ miał wynik z zarządzania funduszami, który wyniósł ponad 3,1 mld zł. Jest to najlepszy rezultat licząc od początku 2011 roku. Zarządzającym OFE sprzyjała pozytywna koniunktura, zarówno na rynku akcji, jak i obligacji skarbowych" - napisano.

"Kolejny czynnik, który w marcu działał in plus na wartość majątku zarządzanego przez fundusze emerytalne miał charakter czysto techniczny i dotyczył rozliczenia dodatnich przepływów towarzyszących lutowej sesji transferowej. Według naszych szacunków w ślad za osobami, które zdecydowały się na zmianę funduszu przepłynęło między OFE aż 2,5 mld zł. Zatem kwota ta stanowiła prawie 1/3 marcowego wzrostu aktywów" - dodano.

"Dodatnio na poziom aktywów funduszy emerytalnych wpłynęły też środki przekazane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Łączna ich wartość wyniosła w marcu blisko 2,3 mld zł, co jest bardzo dobrym wynikiem na tle danych historycznych" - napisano także. (PAP)

jru/ ana/

d4c5el8

Podziel się opinią

Share
d4c5el8
d4c5el8