Trwa ładowanie...
d4n1fww

Aktywa Quercus TFI sięgnęły 2,86 mld zł na koniec lutego

Warszawa, 03.03.2015 (ISBnews) - Wartość aktywów pod zarządzaniem Quercus TFI na koniec lutego wyniosła 2 859,4 mln zł  wobec 2 860,8 mln zł na koniec stycznia 2015, poinformowała spółka.

Share
d4n1fww

"Na wartość aktywów pod zarządzaniem na koniec lutego 2015 r. składało się 2 423,5 mln zł ulokowanych w 9 subfunduszach Quercus Parasolowy SFIO, 137,3 mln zł w funduszu Quercus Absolute Return FIZ, 195,3 mln zł w funduszu Quercus Absolutnego Zwrotu FIZ, 36,4 mln zł w Acer Aggressive FIZ oraz 67,0 mln zł aktywów w ramach usługi asset management (bez uwzględnienia środków zainwestowanych w subfundusze/fundusze Quercus)" - czytamy w komunikacie.

W lutym odkupienia netto z funduszy otwartych osiągnęły poziom 16 mln zł. W przypadku funduszy zamkniętych saldo nabyć (3 emisje certyfikatów w styczniu) i dorocznych odkupień wyniosło minus 37 mln zł.

"W lutym hossa na światowych rynkach była kontynuowana. Nowy lider - rynek akcji w Niemczech, kontynuował wzrosty (już +16% w br.). Poprawiły się również notowania akcji amerykańskich. Obligacje stabilizowały się na wysokim poziomie cenowym, a surowce konsolidowały na niskim. Dla GPW luty był również bardzo udany. Szczególnie dobrze radziły sobie średnie i mniejsze spółki. Indeks sWIG80 zyskał już ponad 9%, odrabiając część ubiegłorocznych strat" - powiedział wiceprezes Quercus TFI Paweł Cichoń, cytowany w komunikacie.

Dodał, że wyniki inwestycyjne uległy dalszej poprawie. Na wyróżnienie zasługują wyniki: Quercus Rosja 14,6%, Quercus Stabilny 7,1%, Quercus Absolute Return FIZ 6,6% i Quercus Agresywny 5,5%.

d4n1fww

"Mamy nadzieję, że poprawiający się sentyment na warszawskiej GPW przełoży się w końcu na nasze wyniki sprzedażowe" - podkreślił Cichoń.

Quercus TFI to pierwsze w Polsce publiczne towarzystwo funduszy inwestycyjnych, którego oferta skierowana jest do zamożnych i bardzo zamożnych inwestorów. Towarzystwo zostało założone w sierpniu 2007 r. przez grupę doświadczonych specjalistów z branży inwestycyjnej. W marcu 2011 r. Quercus TFI zadebiutował na rynku głównym warszawskiej giełdy.

(ISBnews)

d4n1fww

Podziel się opinią

Share
d4n1fww
d4n1fww