Trwa ładowanie...
d38srtk
d38srtk
aktywa
+1

Aktywa TFI wzrosły w kwietniu o 6,6 proc. do 74 mld zł

Aktywa zgromadzone w funduszach inwestycyjnych wzrosły w kwietniu o 6,6 proc. do 74 mld zł - poinformowano w raporcie przygotowanym przez Analizy Online i Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami.
Share
d38srtk

"Oznacza to powrót rynku mierzonego wielkością środków pod zarządzanie do rozmiaru z końca 2008 roku" - napisano w raporcie.

Wzrost aktywów wynika z bardzo dobrej sytuacji na giełdzie w kwietniu. Saldo wpłat i odkupień cały czas pozostaje negatywne.

"Według naszych szacunków wynik zarządzania podwyższył wartość kwietniowych aktywów o ok. 4,9 mld zł. Niestety saldo wpłat i odkupień, którego poziom szacujemy na minus 0,3 mld było czynnikiem, który na wartość aktywów miał wpływ niekorzystny" - napisano.

d38srtk

"Pocieszający jest jednak fakt, że w ostatnim miesiącu poziom odpływu kapitału był najniższy od początku bessy, w czasie której jego średnia miesięczna wartość kształtowała się na poziomie minus 1,9 mld zł, a w rekordowym styczniu 2008 odpływ przekroczył nawet minus 11 mld zł" - dodano.

W kwietniu wzrosły aktywa funduszy akcyjnych, mieszanych i stabilnego wzrostu.

"Na świetnej sytuacji giełdowej najbardziej skorzystały fundusze akcyjne, których aktywa wzrosły aż o 17,5 proc." - podano.

"Aktywa funduszy mieszanych oraz stabilnego wzrostu wzrosły odpowiednio o 7,2 proc. oraz 6,2 proc." - dodano.

Pozostałe segmenty funduszy odnotowały w kwietniu spadek wartości aktywów.

d38srtk

Podziel się opinią

Share
d38srtk
d38srtk