Trwa ładowanie...
d2q5pe7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ale mają! Wyspiarze lekką ręką wydadzą na urlopy więcej niż przed rokiem

Brytyjczyków na to stać, bo rośnie wartość funta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ale mają! Wyspiarze lekką ręką wydadzą na urlopy więcej niż przed rokiem
(WP.PL, Fot: Janson St Peter The Beach at Trunk Bay flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
d2q5pe7

Brytyjczycy wydadzą w tym roku więcej na zagraniczne wakacje, ponieważ czują się zamożniejsi dzięki mocnemu funtowi, wynika z badania Sainsbury's Bank.

43 proc. Brytyjczyków planujących spędzić wakacje za granicą, zamierza wydać średnio 848 funtów na tegoroczny urlop. 14 proc. wyda mniej niż w zeszłym roku.

Prawie jedna trzecia Brytyjczyków zamierza również zabrać więcej pieniędzy ze sobą niż w 2014, pokazuje badanie przeprowadzone wśród 2000 respondentów. Ci zamierzają wziąć średnio 157 funtów ekstra na wakacje.

d2q5pe7

Wyższe planowane wydatki mogą wynikać z tego, że wielu Brytyjczyków planuje mieć dłuższe wakacje tego lata. Jedna trzecia z nich będzie miała wakacje dłuższe o sześć dni w porównaniu z poprzednim rokiem.

- Ufność konsumentów wydaje się wzrastać - mówi Simon Taylor z Sainsbury's. - To, razem z faktem, że funt jest mocniejszy względem euro tego lata, może być powodem, dla którego ludzie planują wydać więcej na wakacje.

*Zobacz też: Wczasy pod gruszą. Kiedy można liczyć na dofinansowanie wypoczynku? *

d2q5pe7

Podziel się opinią

Share
d2q5pe7
d2q5pe7