Trwa ładowanie...
oprac. Jacek Bereźnicki
03-07-2018 10:53

Alkohol bez prohibicji. Są miejsca, gdzie można legalnie pić pod chmurką, ale są problemy

Od wiosny obowiązuje całkowity zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, ale gminy mogą wyznaczać strefy, gdzie jest to dozwolone. W miastach gdzie wprowadzono miejsca, w których można pić publiczne, pojawiły się problemy: hałas, brud i wzrost liczby wykroczeń.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Alkohol bez prohibicji. Są miejsca, gdzie można legalnie pić pod chmurką, ale są problemyŹródło: Agencja Gazeta, fot: Franciszek Mazur
d3pmt9b

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", na wprowadzenie dwóch stref, gdzie picie alkoholu jest dozwolone, zdecydowały się władze Warszawy. Najpierw na Bulwarze Flotylli Wiślanej, a potem także na plaży koło Mostu Poniatowskiego.

Miejsca te już wcześniej były bardzo popularne wśród młodych warszawiaków, ponieważ sądy uznały, że nie ma podstaw prawnych do zakazywania picia alkoholu na bulwarach i na plażach.

Taki był efekt głośnej sprawy Marka Tatały, który nie przyjął mandatu od Straży Miejskiej. Ostatecznie zagadnienie to musiał rozstrzygnąć Sąd Najwyższy.

Wideo: gdzie można pić alkohol w roku wyborczym?

Po tym, jak PiS wprowadził ogólny zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych, strefy bez prohibicji okazały się przebojem. Nad Wisłę ściągają tłumy, ale to ma także wiele negatywnych skutków.

d3pmt9b

Lawinowo wzrosła liczba wykroczeń, takich jak zaśmiecanie czy niszczenie mienia. Niestety zdarzają się także rozboje i pobicia. Na hałas skarżą się także okoliczni mieszkańcy. Więcej zgłoszeń odnotowuje policja, ale też straż miejska. Tylko przez miesiąc od zniesienia zakazu – od 20 kwietnia do 22 maja – strażnicy interweniowali nad Wisłą 221 razy. W zeszłym roku w tym okresie tylko 73.

Na wprowadzenie alkoholowych stref zdecydował się również Poznań i Szczecin, a do wprowadzenia takiej strefy przygotowuje się Wrocław.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3pmt9b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pmt9b