Trwa ładowanie...
d3xyfgq

Alma kwestionuje wypowiedzenie kredytów przez PKO BP i nie spłaca ich

Warszawa, 19.10.2016 (ISBnews) - Alma Market kwestionuje skuteczność wypowiedzenia umów kredytowych przez PKO Bank Polski i nie dokonała ich spłaty we wskazanym przez bank terminie, podała spółka.

Share
d3xyfgq

"Alma Market [...] informuje, że nie zostały spłacone we wskazanym przez bank terminie 7 dni od dnia otrzymania pism:
- kredyt w formie limitu kredytowego wielocelowego z dnia 27.06.2013 roku z późn. zm.,
- kredyt inwestycyjny w walucie polskiej z dnia 04.03.2010 roku z późn. zm.,
- kredyt inwestycyjny w walucie polskiej z dnia 24.09.2007 roku z późn. zm.
z uwagi na fakt, że zarząd spółki kwestionuje skuteczność przedmiotowych wypowiedzeń, jako dokonanych z naruszeniem postanowień umów kredytowych [...]" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej w październiku PKO BP wypowiedział umowy kredytowe Alma Market, co oznaczało obowiązek spłaty całej kwoty, która wraz z wymagalnymi odsetkami wynosi ogółem 60,88 mln zł.

W połowie września Alma Market poinformowała, że złożyła w sądzie rejonowym wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego - postępowania sanacyjnego.

Grupa kapitałowa Alma Market prowadzi działalność w następujących obszarach: sprzedaż detaliczna artykułów żywnościowych, sprzedaż detaliczna odzieży i obuwia, sprzedaż hurtowa granulatów tworzyw sztucznych, folii, oraz pozostałych artykułów chemicznych w tym wyrobów z tworzyw sztucznych i chemikaliów, działalność w branży nieruchomości w zakresie obsługi nieruchomości i ich wynajmu, a także realizacji projektów deweloperskich. Spółka jest notowana na GPW od 1994 r.

(ISBnews)

d3xyfgq

Podziel się opinią

Share
d3xyfgq
d3xyfgq