Trwa ładowanie...
d12etas

Altium otwiera pierwszy oddział w Polsce, wprowadza się do Silesia Business Park

Warszawa, 21.09.2016 (ISBnews) - Altium - międzynarodowy koncern IT o australijskich korzeniach - otworzy pierwszy oddział w Polsce. Na swoją siedzibę firma wybrała kompleks Silesia Business Park w Katowicach, wynajmując prawie 770 m2 przestrzeni biurowej, której deweloperem jest Skanska Property Poland, podała Skanska.

Share
d12etas

Altium zajmuje się oprogramowaniem do projektowania kluczowych podzespołów urządzeń elektronicznych. Do tej pory firma otworzyła europejskie oddziały w Karlsruhe (Niemcy), Amersfoort (Holandia) oraz Kijowie (Ukraina). Nowy najemca w październiku tego roku wprowadzi się do budynku B kompleksu Silesia Business Park. Jego sąsiadami będą m.in. Capgemini oraz dwie spółki grupy Orbico, podano w komunikacie.

"Silesia Business Park staje się miejscem, gdzie swoją przestrzeń na przyszłość znajduje wielu globalnych graczy, którzy wierzą w Katowice. W jednym kompleksie obok siebie znajdą się działający na całym świecie przedstawiciele branży IT, firma konsultingowa oraz znany dystrybutor z branży FMCG. Wybór Polski i Katowic przez Altium - doświadczonego giganta na rynku IT to wspaniały dowód, że miasto wybija się w tej dziedzinie coraz wyżej" - skomentował negocjator ds. wynajmu w Skanska Property Poland Tomasz Zydorek, cytowany w komunikacie.

Po przeprowadzce Altium, budynek B będzie skomercjalizowany w 82%. Obecnie trwają prace nad budową budynku C, których zakończenie zaplanowane jest na IV kwartał 2016 roku, podano także w materiale.

Kompleks Silesia Business Park docelowo będzie składał się z czterech bliźniaczych budynków biurowych. Powierzchnia najmu każdego z nich wyniesie 12 000 m2.

d12etas

W październiku 2015 r. budynki A i B Silesia Business Park zostały sprzedane funduszowi zarządzanemu przez szwedzkiego inwestora Niam. Transakcja sprzedaży czterech budynków - dwóch katowickich i dwóch krakowskich (Axis i Kapelanka 42 A) - była największą zrealizowaną na rynku biurowym w Europie Środkowo-Wschodniej w 2015 r. oraz największą w historii działalności Skanska w tym regionie.

Generalnym wykonawcą budynku jest Skanska S.A. Za komercjalizację powierzchni odpowiada Skanska Property Poland.

(ISBnews)

d12etas

Podziel się opinią

Share
d12etas
d12etas