Trwa ładowanie...
d3qk4qa

Alumetal planuje utrzymać obecną politykę dywidendową

Warszawa, 15.03.2016 (ISBnews) - Alumetal zakłada utrzymanie obecnej polityki dywidendowej w kolejnych latach, w szczególności przy podziale zysku za 2016 r., poinformował prezes Szymon Adamczyk.

Share
d3qk4qa

"Silny bilans i cash flow operacyjny pozwalają realizować kilka rzeczy naraz, czyli realizować strategię rozwoju, inwestować i jednocześnie utrzymywać politykę dywidendową - 50% skonsolidowanego zysku netto i z pewnością z dzisiejszej perspektywy będziemy rekomendować podobnie za rok 2016 r." - powiedział Adamczyk podczas konferencji prasowej.

Alumetal podał dziś, że zarząd spółki zdecydował o rekomendowaniu przeznaczenia 38,83 mln zł z zysku za 2015 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę 2,55 zł na akcję.

W 2015 r. Alumetal odnotował 77,65 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 58,9 mln zł zysku rok wcześniej.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

(ISBnews)

d3qk4qa

Podziel się opinią

Share
d3qk4qa
d3qk4qa