Trwa ładowanie...
d3xyfgq

Alumetal planuje zwiększyć capex do ok. 100 mln zł w 2016 r.

Warszawa, 15.03.2016 (ISBnews) - Nakłady inwestycyjne Alumetalu w tym roku wyniosą ok. 100 mmln zł, poinformował dyrektor finansowy Przemysław Grzybek. W 2015 r. Alumetal zwiększył nakłady inwestycyjne o 338% r/r do 47,3 mln zł.

Share
d3xyfgq

"Capex będzie bardzo wysoki - to jest ok. 100 mln zł. Zasadnicza część to inwestycja na Węgrzech, w pozostałych lokalizacjach też planujemy niewielkie inwestycje" - powiedział Grzybek podczas konferencji prasowej.

Alumetal planuje w 2016 r. zakończyć inwestycję na Węgrzech. Jej całkowita wartość to 120 mln, ale znaczący udział ma dotacja rządu węgierskiego, która zgodnie z prawem może wynieść do 35% całkowitej kwoty inwestycji.

Spółka planuje też inwestycje w inne zakłady, w tym rozważa rozbudowę zakładu w Gorzycach.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

(ISBnews)

d3xyfgq

Podziel się opinią

Share
d3xyfgq
d3xyfgq