Trwa ładowanie...
d3iskfv

Ambasador Federacji Rosyjskiej wezwany do MSZ (komunikat)

...

Share
d3iskfv

17.10. Warszawa - MSZ informuje:

Na polecenie ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego ambasador Federacji Rosyjskiej Aleksander Aleksiejew został wezwany w środę, 17 października, do MSZ. Podsekretarz stanu Jerzy Pomianowski, w imieniu rządu RP, przekazał ambasadorowi Aleksiejewowi w demarche wyrazy oburzenia z powodu opublikowania w internecie, wykonanych przez funkcjonariuszy rosyjskich, drastycznych zdjęć ciał ofiar katastrofy samolotu rządowego w Smoleńsku 10 kwietnia 2012 roku.

Wiceminister Pomianowski powiedział ambasadorowi FR, iż Polska oczekuje od władz rosyjskich stanowczych działań, natychmiastowego śledztwa w tej sprawie i ukaraniu winnych wycieku oraz dobrej współpracy strony rosyjskiej z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego i prokuraturą, które w Polsce zajmują się sprawą.

Minister Pomianowski dodał, że Polska dostrzega zablokowanie przez władze Rosji części rosyjskich portali, na których znajdowały się zdjęcia.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d3iskfv

Podziel się opinią

Share
d3iskfv
d3iskfv