Trwa ładowanie...
d3ccik8
27-09-2015 08:45

Ambasador Iranu: porozumienie z Iranem szansą dla gospodarek Zachodu

Porozumienie zawarte pomiędzy Iranem i Grupą 5+1 to szansa dla gospodarek Zachodu, ze względu na panujący w nich kryzys gospodarczy. Iran jest najbezpieczniejszym krajem w regionie, więc warto z nim współpracować i w nim inwestować - mówi PAP Ambasador Iranu w Polsce Ramin Mehmanparast.

d3ccik8
d3ccik8

Udostępniamy nagranie wideo:

https://wideo.pap.pl/videos/10804/

Od piątku z misją gospodarczą w Teheranie przebywa wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. Towarzyszy mu grupa polskich przedsiębiorców, którzy na miejscu spotykają się z irańskim biznesem.

"Sankcje nałożone na Iran były nieuzasadnione, bo prawo do wiedzy na temat energii nuklearnej należy do każdego państwa i każdego narodu. Chcieliśmy wykorzystywać skomplikowaną wiedzę na temat energii nuklearnej w pokojowych zamiarach, dla rozwoju naszego kraju. To śmieszne, że niektóre kraje, które wcześniej użyły bomby atomowej i posiadają tysiące takich bomb, przestrzegały inne kraje przed aktywnością w kwestii energii nuklearnej, nawet jeśli była wykorzystywana w pokojowych zamiarach" - powiedział PAP.

d3ccik8

Dodał jednocześnie, że pomimo tego porozumienie pomiędzy Iranem i Grupą 5+1 zbuduje pozytywny klimat i będzie miało pozytywny wpływ na gospodarkę jego kraju. "To wielka szansa dla krajów Zachodu, ze względu na kryzys gospodarczy na Zachodzie. Wiele firm poszukuje nowych rynków. Jednym z najbardziej atrakcyjnych rynków jest Bliski Wschód i ta część Azji. Wszyscy wiedzą, że najbardziej bezpiecznym krajem w tym regionie jest Iran. Tak więc to wielka szansa dla krajów Zachodu do wejścia na rynek irański. Powinny inwestować i współpracować z Iranem. Powinny transferować technologie i wiedzę. Możemy razem produkować wszystko i eksportować do krajów położonych wokół Iranu" - zaznaczył.

Łukasz Osiński (PAP)

luo/ hgt/

Pobranie jest możliwe po podaniu loginu i hasła:

użytkownik: wideo01@pap.pl

hasło: OZsV2TzG%!if

d3ccik8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ccik8