Trwa ładowanie...
d3x8fbi
d3x8fbi

AMIC Energy Management złożył wniosek do UOKiK ws. przejęcia Lukoil Polska

Warszawa, 18.02.2016 (ISBnews) -  AMIC Energy Management złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Lukoil Polska, podał Urząd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3x8fbi

Wniosek wpłynął do UOKiK 15 lutego br. Sprawa jest w toku.

"Koncentracja polega na przejęciu przez AMIC Energy Management GmbH z siedzibą w Wiedniu, Austria kontroli nad Lukoil Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie poprzez nabycie od Lukoil Europe Holding B.V., z siedzibą w Amsterdamie, Holandia 100% udziałów w Lukoil Polska" - czytamy w komunikacie.

AMIC jest firmą inwestycyjną i doradczą, która zarządza projektami z sektora energetycznego i paliwowego w Europie Środkowej i Wschodniej. Ponadto AMIC inwestuje własny kapitał w selektywnie wybrane spółki z sektora paliwowego i energetycznego. Do tej pory AMIC nie prowadził działalności na terytorium Polski. Działalność Lukoil Polska koncentruje się na detalicznej sprzedaży paliw, LPG i oleju napędowego na terytorium Polski poprzez sieć własnych stacji paliw pod szyldem "Lukoil", podano również.

d3x8fbi

Dwa tygodnie temu Lukoil Europe Holdings - spółka koncernu Łukoil - zawarł umowę sprzedaży sieci 230 stacji paliw w Polsce, na Litwie i na Łotwie na rzecz AMIC Energy Management. Strony spodziewają się finalizacji transakcji w II kw. 2016 r. po uzyskaniu zgód organów ochrony konkurencji.

(ISBnews)

d3x8fbi

Podziel się opinią

Share

d3x8fbi

d3x8fbi