Trwa ładowanie...

Analitycy: możliwe podwyżki cen paliw na początku roku

Na początku roku ceny paliw na stacjach benzynowych mogą wzrosnąć - prognozuje e.petrol.pl. Według analityków BM Reflex 2013 rok nie przyniósł rekordowych podwyżek cen paliw.

Analitycy: możliwe podwyżki cen paliw na początku rokuŹródło: AFP, fot: kevork djansezian
d3pb3v9
d3pb3v9

"Ceny na stacjach paliw w Polsce są w znacznym stopniu uzależnione od decyzji rafinerii, a te, po niedawnych obniżkach, ponownie zaczęły podnosić ceny hurtowe. Na przestrzeni zaledwie kilku dni ceny benzyny w PKN Orlen i Grupie Lotos wzrosły o ponad 2 proc. (...) Diesel także podrożał, ale w hurcie jest to wzrost o ok. 50 zł" - poinformował w piątek e-petrol.pl.

Z raportu portalu wynika, że kierowcy muszą liczyć się z tym, że w pierwszych dniach nowego roku paliwa na stacjach benzynowych mogą nie być tańsze niż teraz.

W nadchodzącym tygodniu, w zależności od regionu, benzyna 95 powinna kosztować w granicach 5,26-5,40 zł za litr, a olej napędowy 5,30-5,42 za litr. Natomiast cena litra autogazu powinna wynieść 2,62-2,69 zł.

Specjaliści z BM Reflex ocenili, że 2013 rok nie przyniósł nowych rekordów cen paliw. W tym roku - jak zwrócili uwagę autorzy raportu - za benzynę i olej napędowy najwięcej trzeba było zapłacić w połowie września, a najmniej w połowie maja. Autogaz był najtańszy w sierpniu, a najdroższy na początku roku.

d3pb3v9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pb3v9